Новини світу. 15 листопада. Мешканці семи американських штатів зібрали необхідну кількість підписів за вихід зі складу США і тепер мають право очікувати офіційної відповіді на свої клопотання від федерального уряду.

Білий дім, США
Шанси на те, що Білий дім дозволить штатам вихід зі складу країни, практично дорівнюють нулю

Петиції розміщені на інтернет-сайті Білого дому в розділі під назвою “Ми, народ”, де будь-який бажаючий може написати своє власне прохання чи приєднатися до вже наявного.

До теперішнього часу подали свої петиції про відділення мешканці 40 штатів, але лише в семи з них вдалося зібрати більше 25 тисяч підписів. Найбільше – близько 100 тис – набрав Техас. У його петиції відзначається, що економічні проблеми США є результатом нездатності федерального уряду реформувати бюджетну політику.

“Беручи до уваги той факт, що штат Техас має збалансований бюджет і є 15-ю найбільшою економікою світу, його вихід зі складу союзу може бути здійснений на практиці”, – йдеться у клопотанні. Жителі штату скаржаться також на “кричущі порушення” прав людини, в числі яких – огляд пасажирів в аеропортах співробітниками Управління безпеки на транспорті.

Цікаво, що на сайті розміщено також зустрічне клопотання, яке закликає столицю штату місто Остін відокремитися від Техасу і залишитися в складі США.

Крім Техасу поріг в 25 тис підписів “переступили” Луїзіана, Флорида, Північна Кароліна, Алабама, Джорджія і Теннессі. У всіх цих штатах, за винятком Флориди, більшість жителів голосували на виборах за суперника Обами республіканця Мітта Ромні, який у підсумку зазнав поразки.

Довжина більшості прохань – всього кілька рядків. Наприклад, клопотання жителів штату Теннессі, таке: “Просимо мирно надати штату Теннессі право вийти зі складу США і створити власний новий уряд”. Автори петиції посилаються на Декларацію незалежності, в якій батьки-засновники США проголошують, що “якщо будь-яка форма уряду стає згубною… народ має право змінити або скасувати його і заснувати новий уряд”.

Як зазначають американські експерти, шанси на те, що Білий дім дасть “зелене світло” якому-небудь з штатів на вихід зі складу країни, практично дорівнюють нулю.
В останній раз 11 штатів вийшли зі складу союзу в 1860 і 1861 роках після обрання президентом Авраама Лінкольна. Услід за цим почалася кровопролитна Громадянська війна.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.