Новини світу. 5 листопада. У Швеції вперше порушено звинувачення у справі про співучасть у геноциді.

руандійці
Представники руандійської національної меншини

Виходець із Руанди, проживає в шведському місті Евле, підозрюється в тому, що в 1994 році він брав активну участь у винищенні руандійської національної меншини, народності тутсі.

50-річний чоловік, що знаходився в міжнародному розшуку, був арештований в грудні минулого року. «Це найтяжчий злочин, який коли-небудь розслідувала шведська поліція», – заявив державний обвинувач Магнус Ельвінг.

Руандійська влада вимагала екстрадиції підозрюваного, однак, оскільки Швеція не видає своїх громадян, слідство було розпочато в цій скандинавській країні.

Матеріали кримінальної справи становлять 5000 сторінок, половина з них – свідчення очевидців етнічних чисток, в результаті яких загинуло понад 800 тисяч осіб.

Судовий процес, який розпочнеться 16 листопада, планують завершити у травні майбутнього року. Для шведської судової системи унікальність справи полягає і в тому, що слухання пройдуть в двох країнах: протягом трьох тижнів суд буде працювати в Руанді з метою огляду місць злочину і допиту ключових свідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.