Новини економіки. 2 листопада. Гривня впаде у прийдешньому році до 9 грн за $ 1

Гривня
Аналітики пророкують незначну девальвацію нацвалюти

До такого виповку дійшли учасники щомісячного опитування Reuters, оскільки приплив валюти від експорту буде слабким через обмежений рецесією у Європі попит на метал, а у влади після виборів немає необхідності витрачати валютні резерви, що тануть, для утримання курсу на незмінному рівні в умовах зростаючого дефіциту зовнішньої торгівлі.

“Ситуація із платіжним балансом залишається вкрай напруженою та негативною у 2012 році, і наступний рік поки що не створює передумов для істотних поліпшень, причому гострота політичної необхідності підтримувати курс знизиться”, – зазначив Дмитро Федоткін з ВТБ Капітал.

Учасники щомісячного опитування Reuters вважають, що приблизно 10% зниження курсу стимулює конкурентність експорту, пом’якшить перекоси у зовнішній торгівлі і не призведе до паніки серед населення, яке вже звикло до прогнозів про девальвацію гривні після виборів.

“Ослаблення гривні в рамках 10% зараз виглядає як найбільш прийнятний рівень рівноваги, який допоміг би поліпшити позиції експортерів, але й не дуже сильно вдарить по банківській системі та платоспроможності населення”, – вважає Андрій Шевченко з Кредит-Рейтинг.

Представники 18 банків та компаній очікують, що вже в кінці поточного року гривня впаде до 8,4-8,5 від нинішнього рівня 8,18 за $ 1. “Ситуація у світовій економіці, найімовірніше, не дозволить українським експортерам відновити обсяги поставок на зарубіжні ринки. Через це динаміка зовнішньоторговельного балансу, а також приплив іноземної валюти не покращиться, що негативно вплине на курс національної валюти. Продовження політики фіксації курсу стає занадто ризикованим”, – попереджає Анатолій Баронін з Da Vinci.

За даними НБУ, за січень-серпень поточного року дефіцит торгівлі зріс до $ 8,6 млрд від $ 5,3 млрд за аналогічний період минулого року. Резерви НБУ скоротилися в кінці вересня до $ 29,255 млрд від $ 31,795 млрд на початку року через регулярний вихід на ринок для підтримки гривні та продаж валюти Нафтогазу для оплати російського газу. Аналітики вважають, що за весь нинішній рік дефіцит зросте до $ 13,60-13,90 млрд від $ 10,2 млрд у минулому році.

Більш гнучкий курс також є однією з рекомендацій МВФ. Україна, яка у 2013 році повинна виплатити за зовнішніми боргами близько $ 8 млрд, включаючи майже $ 6 млрд Фонду, розраховує на відновлення позик ключовим кредитором. “На тлі наближення піку погашень валютного держборгу, українська влада, схоже, починає займати більш прагматичну позицію у питанні співпраці з МВФ”, – зазначила Олена Бєлан із Dragon Capital, додавши, що уряду доведеться піти на поступки з трьох основних питань: підвищення газових тарифів , консервативний бюджет на 2013 рік та лібералізація, хоча б часткова, валютного курсу.

Раніше повідомлялося, що старання Нацбанку для попередження девальвації гривні не будуть ефективні без зовнішньої підтримки, вважають в агентстві Fitch. Побоюючись “неорганізованого знецінення гривні”, експерти агентства радять країні домовитися з МВФ про нові позики.

Джерело korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.