Новини світу. 16 листопада. Прем’єр-міністр Японії Йосіхіко Нода сьогодні офіційно оголосив про рішення розпустити ключову нижню палату парламенту і призначення дострокових загальних виборів.

Рівень популярності кабінету Ноди в останній час впав нижче небезпечної межі в 20%

Вони пройдуть 16 грудня, виборча кампанія розпочнеться 4 грудня.

Рішення про розпуск нижньої палати сьогодні на екстреному засіданні уряду затвердили всі міністри кабінету. Відповідний документ слідом за цим представлять імператору, який видасть формальний рескрипт про розпуск нижньої палати. Він буде зачитаний на її засіданні у другій половині дня за місцевим часом.

Дострокові вибори проводяться під жорстким натиском опозиції, яка має намір усунути від влади правлячу Демократичну партію, що втрачає останнім часом підтримку виборців.

Прем’єр-міністр, що володіє правом розпуску нижньої палати, всіляко намагався відтягнути загальні вибори, які, за конституцією, можуть не проводитися до липня наступного року. Глава уряду враховував те, що рівень популярності його кабінету в останній час впав нижче небезпечної межі в 20%.

Однак у кінцевому підсумку прем’єр Нода зважився на розпуск, домігшись того, що опозиція в свою чергу підтримала запропоновані ним важливі законопроекти. Зокрема, це акт, який дозволяє додатковий випуск державних облігацій, що дозволить закрити пролом в бюджеті і дає уряду можливість уникнути банкрутства.

Прем’єр-міністр сподівається, що виборці оцінять його завзяття і віддадуть голоси за правлячу партію. Однак опитування громадської думки пророкують, що на виборах все ж переможе її головна суперниця – опозиційна Ліберально-демократична партія на чолі з екс-прем’єром Сіндзо Абе.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.