Новини політики. 27 листопада. Керівництво Партії регіонів розгорнуло в ЗМІ кампанію, присвячену скорому успішному завершенню переговорів про формування нової парламентської більшості.

Найближче до формування більшості (226 голосів з 450) опинилася Партія регіонів

Тим часом майбутні союзники ПР не поспішають афішувати свої зв’язки з правлячою партією, а багато народних депутатів-самовисуванців взагалі відкинули таку можливість.

Про те, що в Партії регіонів у середу, 28 листопада, планують закінчити переговори про створення парламентської більшості, вчора оголосив перший заступник голови ПР, народний депутат Володимир Рибак.

“У середу зберуться партії і самовисуванці, що пройшли до парламенту, для розгляду всіх організаційних питань початку роботи сесії. До цього дня переговори будуть практично закінчені, і ми підведемо якісь підсумки”, – процитували пана Рибака інформагентства.

Докладніше про досягнуті домовленості “Комерсант” розповів перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов: “Ми близькі до того, щоб сформувати більшість на партійній основі – це найточніше формулювання ситуації. 226 голосів буде сформовано за рахунок представників ПР і близько 40 депутатів, обраних в мажоритарних округах”.

Як відомо, за результатами парламентських виборів найближче до формування більшості (226 голосів з 450) опинилася Партія регіонів – 185 місць (72 за списком і 113 по мажоритарних округах). Партії опозиції – “Батьківщина”, УДАР та “Свобода” – в сумі отримали 180 місць. Решта місць в Раді VII скликання дісталися комуністам (32 мандати) і депутатам-самовисуванцям, обраним у мажоритарних округах (43 депутати), а також представникам невеликих партій (7 місць).

“Компартія ні в які коаліції входити не буде!” – Категорично заявив учора перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко.

Після того як комуністи самоусунулися від участі в переговорах, в ПР сконцентрувалися на народних депутатах, обраних у мажоритарних округах. Втім, називати число своїх нових союзників представники ПР не поспішають. “Зараз ведуться переговори, і підтверджувати, що вже 40 чи 30 депутатів (згодні увійти в більшість. – “Комерсант”), – передчасно”, – сказав Володимир Рибак.

Втім, кілька народних депутатів вчора поспішили спростувати таку можливість. “З подивом прочитав, що я вже записався в одну з фракцій. Ця інформація не відповідає дійсності. Такі інформаційні сливи переслідують певну мету!” – Заявив учора голова Верховної ради Володимир Литвин (Народна партія).

“Багато журналістів запитують, чи не вступив я в якийсь бруд. Відповідаю – ні! Єдина заява, яку я підписував, стосувалася припинення повноважень міністра”, – написав на своїй сторінці в Facebook екс-глава МНС Віктор Балога (округ N69; Закарпатська область).

Представники опозиції також почали активно працювати над збільшенням чисельності своїх фракцій. “У парламентській фракції УДАР будуть депутати самовисуванці, але скільки – стане відомо в перший день роботи Верховної ради VII скликання. Це люди, які поділяють погляди партії УДАР”, – заявила Ірина Геращенко (УДАР).

Петро Симоненко повідомив “Комерсант”, що в КПУ також планують збільшити чисельність своєї фракції: “До нашої фракції приєднається Оксана Миколаївна Калетник, яка перемогла в одному з округів Вінницькій області”. Це дозволить комуністам вирішити проблему з формуванням власної фракції, пов’язану з внесенням змін до закону про регламент. Згідно з новою редакцією закону, для формування фракції необхідна участь не тільки депутатів, обраних за партійним списком, але й тих, хто переміг в мажоритарних округах. Як відомо, жоден з кандидатів, висунутих КПУ в мажоритарних округах, не здобув перемоги на виборах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.