Новини політики. 1 листопада. Партія президента України набирає на виборах більшість, Партія регіонів Януковича і його союзники за прогнозами, займуть 240-260 місць у парламенті, що в результаті іноземні спостерігачі називають «кроком назад».

Віктор Янукович, ООН
Партія регіонів Януковича і її союзники спроектували свою перемогу заздалегідь

Про це пише британська «The Guardiаn», повідомляє Экономические известия.

У президента України залишається курс на абсолютну більшість у парламенті після перемоги на виборах, які міжнародні спостерігачі критикують і називають «кроком назад».

Партія регіонів Януковича і її союзники спроектували свою перемогу заздалегідь, щоб отримати 240-260 мандатів у 450-місцевому парламенті після виборів в неділю, задовго до виборів була відправлена до в’язниці лідер найсильнішої опозиційної партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, – відзначає видання.

Відмінною особливістю і несподіванкою виборів «The Guardiаn» називає прорив націоналістичної групи під назвою «Свобода», яка набирає більше 10% голосів виборців. Більш передбачуваною була перемога іншої опозиційної партії УДАР, яку очолює Віталій Кличко. Його партія набрала 13%, тобто боксер тепер займе своє місце в одному із найвибуховіших парламентів світу.

У підсумку, ймовірно, буде парламент, який, хоча і співчуває президенту, обіцяє енергійну опозицію.

«Наш парламент, безумовно, буде більш плюралістичним, ніж російський», – сказав Олексій Гарань, професор політології Києво-Могилянської академії.

Але міжнародні спостерігачі сказали, що вибори були не настільки вражаючими, як президентські вибори, що відбулися більше двох років тому, в результаті яких Янукович обійняв посаду президента.

За словами спостерігачів, гонка була несправедливою, в ній явно присутній перекіс на користь правлячої партії, влада відсторонила Тимошенко від виборів, привернула державні ресурси для надання підтримки посадовим особам – кандидатам від влади, захопила ЗМІ і поширювала брехливу інформацію.

«Враховуючи зловживання владою та надмірну роль грошей на цих виборах, демократичний прогрес пішов у протилежному напрямку в Україні», – сказала Вальбурга Габсбург Дуглас, спеціальний координатор, яка очолювала місію ОБСЄ на виборах.

Представники «Свободи» навіяли анти-російські настрої, особливо після мовного закону, прийнятого влітку, що дав більш високий статус російській мові. Багато україномовних виборців вирішили голосувати за партію «Свобода», припускаючи, що вони захистять українську культуру, – говорять аналітики.

Олег Тягнибок лідер Свободи, відхилив побоювання, що його партія є прихильником крайніх націоналістичних поглядів. «Ми не антисемітська, ми не ксенофобська партія», – сказав він в інтерв’ю «Guardian».

Політолог Володимир Фесенко вважає, що завдяки «Свободі» новий парламент буде ще більш бурхливий, ніж у минулому. «Ця партія буде додавати більше перцю в український борщ», – сказав він.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.