Новини політики. 16 листопада. Вибори-2012. У загальній складності партії витратили на виборчу кампанію більше 600 млн грн.

мітинг Партія регіонів
Відрив бюджету ПР від інших учасників перегонів досить значний

Безумовним лідером за вартістю виборчої кампанії на парламентських виборах-2012 стала Партія регіонів, що задекларувала витрати в розмірі 218 млн грн.

Майже 157 млн грн з цієї суми було витрачено на рекламу в ЗМІ, ще в 33 млн грн обійшлася зовнішня реклама, пише «Комерсант-Україна» з посиланням на фінансовий звіт партії, поданий до ЦВК.

Офіційно на всю кампанію 22 зареєстровані партії витратили в цілому більше 600 млн грн.

Відрив бюджету ПР від інших учасників перегонів досить значний. Так, друге місце за обсягом витрачених засоби зайняла «Батьківщина», що задекларувала 107 млн грн. У опозиційної партії майже весь бюджет пішов на оплату послуг ЗМІ (94 млн грн), ще в 9,5 млн грн обійшлася зовнішня реклама.

Виходячи з офіційно задекларованих витрат і результатів голосування в багатомандатному окрузі, партії влади кожен голос обійшовся трохи дорожче, ніж її головному опоненту, – 35,7 грн у Партії регіонів проти 20,6 грн у «Батьківщини».

Партія УДАР, яка посіла третє місце за підсумками виборів, виявилася набагато економнішою за лідерів і вклалася в скромні 33,7 млн грн (11,8 грн за голос). Це, втім, не дозволило УДАРу побити рекорд ефективності, поставлений партією «Свобода» (23,2 млн грн; 10,9 грн за голос).

Набагато менш ефективною виявилася кампанія Компартії, що обійшлася комуністам більш ніж в 72 млн грн (вартість одного голосу – 27 грн).

Найменш ж ефективно витратили кошти партії, що не подолали прохідний бар’єр. У цьому плані лідером офіційного заліку є партія «Наша Україна» (НУ), очолювана третім президентом України Віктором Ющенком. Вона задекларувала витрачання більше 63 млн грн, і таким чином вартість кожного голосу в підтримку НУ перевищила 278 грн.

Це набагато вище за показник партії «Україна – Вперед!» Наталії Королевської, яку традиційно критикували за надмірно дорогу рекламну кампанію. Вона показала 60,6 млн грн витрат, і таким чином один голос їй обійшовся в 188 грн.

Втім, як зазначають експерти, реальна сума, витрачена учасниками виборів, набагато вища за офіційно заявлену.

За матеріалами zn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.