Новини світу. 15 листопада. Пакистан випустить з в’язниць декількох ключових лідерів руху “Талібан”, які можуть зіграти важливу роль в переговорах по досягненню національного примирення в Афганістані.

У заяві не уточнюються імена високопоставлених талібів, які можуть вийти на свободу

Як йдеться в опублікованій в четвер спільній заяві МЗС Пакистану та Вищої ради миру Афганістану, делегація якого з понеділка по середу перебувала в Ісламабаді з офіційним візитом, “відповідно до прохання афганського уряду Пакистан погодився звільнити декількох ув’язнених-талібів як частину своїх зусиль по закінченню конфлікту в Афганістані”.

У заяві не уточнюються імена високопоставлених талібів, які можуть вийти на свободу, проте раніше пакистанська преса повідомляла, що мова може йти навіть про другу людину в талібський ієрархії муллу Барадара, арештованого в 2010 році, а також про колишнього міністра юстиції в уряді талібів.

У заяві також йдеться, що Пакистан, Афганістан і США будуть прагнути до того, щоб забезпечити безпеку потенційним переговірникам від талібів, щоб прискорити процес примирення.

“З метою прискорення процесу мирних переговорів Афганістан і Пакистан будуть працювати з іноземними партнерами з питання виключення імен ряду талібів і представників інших збройних угрупувань з списку санкцій ООН”, – підкреслюється в заяві.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.