Новини здоров’я. 8 листопада. Учені з Швеції вважають, що вірус, який передається під час орального сексу, підвищує ризик ракових захворювань.

Заразитися вірусом можна і через звичайний поцілунок

Серед відомих причин розвитку раку ротової порожнини вказують тютюнопаління, зловживання алкоголем і зараження папіломавірусом людини.

Цей вірус виявляється у багатьох пацієнтів з плоскоклітиннии раком рота і глотки – це захворювання стає все більш поширеним. Вчені вважають, що зростання випадків цієї форми раку можна пояснити інфікуванням вірусом папіломи людини під час орального сексу. Фахівці вважають, що рак ротової порожнини і горла може бути пов’язаний з тим же вірусом, який ініціює виникнення генітальних кондилом і рак шийки матки.

Рак рота і глотки-це другий за поширеністю вид раку, пов’язаний з вірусом папіломи людини. Кількість випадків захворювання зростає в Європі та США. Серед хворих часто зустрічаються молоді люди, в основному – чоловіки.

Оральний секс більше не є чимось незвичайним, а люди вже давно не зациклюються на одному статевому партнері. Все це призводить до підвищення ризику зараження вірусом папіломи людини.

«У своїй роботі ми показали, як ризик розвитку оральних інфекцій підвищується із збільшенням кількості статевих партнерів та випадків занять оральним і вагінальним сексом», – розповідають вчені.

Крім цього, нагадують вони, заразитися вірусом можна і через звичайний поцілунок.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.