Новини світу. 5 листопада. Обсяг прямої фінансової допомоги, наданої владою США постраждалим від урагану “Сенді”, перевищив 137 млн доларів.

Наслідки урагану "Сенді"
Наслідки урагану “Сенді”

Такі дані наводяться у повідомленні, поширеному в неділю прес-службою Білого дому за підсумками чергової наради з питань координації відновних робіт в зоні нинішнього стихійного лиха.

Воно пройшло під головуванням президента Барака Обами в режимі телефонної конференції. Викликано це тим, що американський лідер здійснює агітаційно-передвиборчі поїздки по країні, а ряд членів його адміністрації, включаючи міністра національної безпеки Джанет Наполітано та главу Федерального агентства США з надзвичайних ситуацій / ФЕМА / Крейга Ф’югейта, працює зараз в тих районах, які найбільше постраждали від розгулу стихії.

За свідченням прес-служби Білого дому, екстрену грошову допомогу у федерального уряду США запросили до теперішнього часу порядку 164 тис жителів середньоатлантичного регіону, на який на початку минулого тижня обрушився ураган “Сенді”. Мова йде про американців, що проживають в штатах Нью-Джерсі, Нью-Йорк і Коннектикут, уточнив Білий дім.

Як раніше пояснював його прес-секретар Джей Карні, означене грошове сприяння являє собою покриття витрат, пов’язаних з тимчасовим розміщенням в зв’язку з відсутністю власного житла, цільові кредити під низькі процентні ставки та інші тому подібні фінансові “ресурси, призначені для відшкодування збитку, нанесеного незастрахованому майну”.

Паралельно міністерство оборони США відзвітувало про перекидання по повітрю в зону відновлювальних робіт 117 спеціалізованих автомашин, використовуваних для ремонту пошкоджених ліній електропередачі, і 244 експлуатуючих їх працівників кількох приватних підприємств комунального обслуговування з штатів Каліфорнія і Арізона. У найближчі години військово-транспортна авіація зробить ще 11 таких рейсів, щоб доставити людей і техніку зі штатів Вашингтон і Техас в Нью-Йорк.

Крім того, Пентагон доставив в середньоатлантичних регіон близько 230 вантажівок-заправників з 1,6 млн галонів пального. З метою прискорення темпів відбудовних робіт Білий дім віддав Пентагону розпорядження придбати і перекинути в зону лиха 12 млн галонів бензину і 10 млн галонів дизельного палива / 1 галон – 3,78 літри /. Це пальне буде розподілятися на 10 часових заправних станціях, розгорнутих в штатах Нью-Джерсі та Нью-Йорк. Обама також дозволив міністерству енергетики США використовувати аварійні резервні запаси мазути, що зберігаються на складах на північному сході країни. Це паливо буде використано, зокрема, для забезпечення роботи генераторів рятувальних служб в штаті Коннектикут.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.