Новини економіки. 14 листопада. Учора в Національному банку визнали можливість заміни політики фіксованого курсу ринкових формуванням вартості національної валюти.

гривня
Введення гнучкого курсоутворення може посилити паніку серед населення

Цьому сприяє як бажання домовитися з МВФ про відновлення фінансування, так і необхідність ліквідувати розрив між офіційним курсом – 7,99 грн/$ – і ринковим, який вже перевищив 8,3 грн/$.

Учасники ринку говорять, що введення гнучкого курсоутворення може посилити паніку серед населення і привести до спекуляцій, але в тривалій перспективі здатне зробити гривню більш стійкою валютою.

Національний банк відреагував на ослаблення гривні до долара заявою про готовність відмовитися від політики фіксованого курсу.

“Поступове підвищення гнучкості курсу національної валюти неминуче”, – заявив журналістам директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін. Ця теза вчора пролунала у відповідь на чергове прохання МВФ перейти до гнучкого курсу.

“Ми з 2006-2007 років включаємо в наші звіти ці рекомендації. Для економіки на зразок української, яка глибоко інтегрована в світову економіку і залежить від експорту біржових товарів, набагато краще було б мати плаваючий курс”, – сказав постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

Перехід до гнучкого курсу актуальний не тільки в світлі того, що Україна має намір відновити співпрацю з МВФ і отримати кошти для рефінансування зовнішнього боргу. Резерви НБУ постійно зменшуються, знижуючи його можливості підтримувати курс шляхом валютних інтервенцій – у жовтні на ці цілі було витрачено $ 1,8 млрд, через що резерви скоротилися до $ 26,8 млрд. Значний попит на іноземну валюту викликало поступове підвищення її вартості.

Оскільки за багато років населення звикло до стабільного курсу, зміни навіть на 1% викликають панічні настрої, відзначає заступник голови правління-скарбник Банку Національний кредит Дмитро Власов. Тому при переході до гнучкого курсу буде складно уникнути підвищеного попиту з боку населення і бізнесу.

У довгостроковій перспективі гнучкий обмінний курс може самостійно регулювати економічні процеси. Чим більш гнучким буде курс, тим менше паніки будуть викликати курсові коливання. “Але якщо курс стане плаваючим, менше людей будуть тримати свої заощадження у валюті, тому що її курс може не тільки рости, але й падати”, – впевнений Євген Гребенюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.