Новини економіки. 13 листопада. Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні перейти до плаваючого курсу гривні, щоб економіка країни могла протистояти зовнішнім шокам.

Гривня
Плаваючий курс дозволив згладжувати удари світового фінансового ринку в цілому ряді країн

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр в ході 7-ої щорічної конференції Інституту Адама Сміта “Український банківський форум” у вівторок у Києві.

“Ми з 2006-2007 років в наших звітах поміщаємо ці рекомендації. Ми вважаємо, що економіка на зразок української, яка глибоко інтегрована в світову економіку і залежна від експорту біржових товарів, залежить від волатильності на цьому ринку. Ми вважаємо, що для економіки такого роду набагато краще було б мати плаваючий курс“, – сказав Альєр.

При цьому він зазначив, що плаваючий курс дозволив згладжувати удари світового фінансового ринку в цілому ряді країн.

Разом з тим директор відділу економічних досліджень ринків, що розвиваються, Credit Suisse Сергій Волобоєв вважає можливою девальвацію курсу гривні максимум на 10% до сьогоднішнього рівня за умови відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

“Я вважаю, що 10% – це максимально можлива девальвація проти нинішнього рівня при поліпшенні зовнішньої ситуації… Якщо уряд домовиться з МВФ, гривня може втриматися на цьому рівні”, – сказав Волобоєв.

Нагадаємо, 9 листопада президент України Віктор Янукович заявив, що Україна налаштована на ефективну і взаємовигідну співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.