Новини світу. 2 листопада. Міжнародний валютний фонд заявив, що фінансові проблеми залишаються головною перешкодою для того, щоб Греція отримала нову порцію грошей від міжнародних кредиторів.

Греція
МВФ підтримує ідею про надання Греції додаткового часу

Майже збанкрутіла Греція повинна скоротити витрати і провести податкові реформи на загальну суму 13,5 млрд євро ($17,5 млрд), а також здійснити серію економічних реформ, щоб задовольнити МВФ і Євросоюз і забезпечити нове надходження коштів.

Представник МВФ Джеррі Райс сказав, що були досягнуті успіхи, і угода може бути укладена вже “скоро”, але обговорення прийнятності грецького боргу все ще триває.

“Фінансування цієї програми повинне відповідати прийнятності боргу”, – сказав він репортерам на брифінгу у Вашингтоні.

“Трійка” кредиторів Греції – МВФ, Європейський центробанк і ЄС – проводить аналіз прийнятності боргу і думає про те, як закрити пролом в грецькому бюджеті.

У числі можливих варіантів – продовження термінів погашення і зниження процентних ставок наявних кредитів, перерва у виплаті відсотків, дозвіл Греції викупити свій борг назад зі знижкою за допомогою позикових коштів і випуск нею нового короткострокового боргу.

Повноваження МВФ не дозволяють йому дозволити зниження процентних ставок за наявними кредитами. Але Райс сказав, що зворотний викуп боргу може стати виходом, на час, поки він дійсно “істотно скорочує” грецьку заборгованість.

Він також сказав, що МВФ підтримує ідею про надання Греції додаткового часу для зменшення дефіциту.

“Ми говорили раніше, що дати Греції більше часу на досягнення бюджетних цілей – це переконливий аргумент”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше грецький уряд вніс до парламенту законопроект про бюджет на 2013 рік, який, як передбачається, стане шостим поспіль роком економічного спаду в країні.

Джерело korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.