Новини України. 13 листопада. У компанії IDS Borjomi не бачать підстав для податкових санкцій.

У разі зупинки обох заводів запасів вистачить на два тижні

Про це повідомляє Сегодня.

Причиною арешту рахунків IDS Group Ukraine Borjomi (Моршинський, Миргородський і Трускавецький заводи мінеральних вод) стали звинувачення в несплаті більше 6 млн грн податків, повідомив гендиректор компанії Марко Ткачук, пише Комерсант-Україна.

В кінці жовтня податкова міліція Полтавської області та прокурор Львівської області за запитом Державної податкової служби (ДПС) порушили кримінальні справи відносно посадових осіб Моршинського та Миргородського заводів мінеральних вод.

Згідно з постановами про порушення справ, підприємства звинувачуються у постачанні продукції за заниженими цінами дистриб’юторській компанії “Індустріальні та дистрибуційні системи” (також входить до IDS Group Ukraine), що штучно зменшувало їх валовий дохід. Слідчі вже вилучили частину бухгалтерської документації підприємств, розповів Ткачук.

У IDS вважають, що для порушення кримінальної справи немає підстав, оскільки ДПС не проводила перевірок на підприємствах.

“Ми не розуміємо, на яких даних ґрунтуються висновки податкової”, – зазначив Ткачук.

За його словами, IDS Group Ukraine тільки за 2011 рік сплатила до бюджету 211 млн грн податків, а перевіркою компанії вже 14 років займається один з найбільших світових аудиторів Deloitte: “Ми серйозна міжнародна компанія, псувати ділову репутацію, щоб заощадити 6 млн грн, нам невигідно”.

Гендиректор додав, що компанія вже оскаржила постанови відомств.

Глава ДПС Олександр Клименко відмовився коментувати звинувачення IDS, зазначивши лише, що це вже не перша компанія, яка намагається довести свою невинність за допомогою широкого розголосу.

“Але в підсумку всі вони визнають свої помилки і платять податки – як, наприклад, Rozetka.ua”, – сказав він. У прес-службі ДПС підкреслили, що слідчі дії щодо компанії відповідають вимогам законодавства.

Відсутність доказової бази в постановах дає всі підстави оскаржити їх, вважає партнер юрфірми “Василь Кисіль і партнери” Наталія Доценко-Білоус.

“У документах немає доказів того, що ціни були навмисне занижені – немає навіть порівняння ціни заводу зі звичайною ціною на ринку”, – зазначила експерт, ознайомившись з копіями постанов. IDS необхідно лише довести, що підприємства здійснювали поставки за звичайною ціною, додає Доценко-Білоус.

Кримінальні справи можуть зірвати підготовлювану операцію з продажу компанії, каже Ткачук: “Кожен день простою Миргородського заводу обходиться в 3 млн грн. У разі зупинки обох заводів запасів вистачить на два тижні – після цього компанія буде втрачати споживачів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.