Новини світу. 16 листопада. Слідом за Брюсселем (Бельгія) без новорічної ялинки може залишитися і одне з міст під Копенгагеном (Данія).

Мусульман може образити християнський символ

Міська адміністрація офіційно заборонила її встановлення, оскільки більшість в органі місцевого самоврядування отримали мусульмани, а вони не бачать сенсу витрачати гроші на малозрозуміле їм свято.

Більш того: муніципалітет заборонив встановлення символу новорічних свят і на приватні кошти. Примітно, що свято Курбан-байрам не так давно відзначали в цьому данському місті з великим розмахом. Причому, на громадські кошти.

Раніше повідомлялося, що в Брюсселі влада в цьому році не буде встановлювати традиційну новорічну ялинку. У цьому році її замінять на “електронне зимове дерево”: 25-метрова споруда з великою кількістю екранів. Одні кажуть, це зроблено для того, щоб не образити мусульман, яких в Брюсселі близько 25%, і яких може образити християнський символ.

Один з лідерів фламандських християнських демократів Біанка Дебаетс заявила, що рішення про “заборону ялинки” пов’язано виключно з утиском християн. Проте незабаром після того, як ця інформація потрапила в ЗМІ, влада Бельгії поспішила запевнити, що різдвяній ялинці відмовлено зовсім не через мусульман. Однак при цьому не пояснюється, з чим тоді пов’язане перейменування традиційного брюссельського “Різдвяного ринку” в “Зимові задоволення”?

Понад 12 тисяч жителів бельгійської столиці вже підписали петицію, що закликає повернути у цьому році живу різдвяну ялину на головну площу міста. А 8 грудня вони збираються вийти на Гранд-Пляс зі своїми ялинками.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.