Новини світу. 25 листопада. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають, що реальна ступінь шкоди, завданої здоров’ю жителів японської префектури Фукусіма після аварії на АЕС, стане зрозумілою в найближчі 15 років.

Найбільш висока вірогідність онкологічних захворювань в селищі Наміе

Фахівці обстежили місцевих жителів, які належать до різних вікових груп. Лікарі відзначили, що жителі Фукусіми стали частіше хворіти на рак, проте зростання показника був визнаний незначним.

Найбільш висока вірогідність онкологічних захворювань в селищі Наміе, який розташовується в 22 кілометрах на північ від АЕС “Фукусіма-1”. Небезпека захворіти на рак щитовидної залози серед мешканців цього населеного пункту становить 0,85 відсотка у чоловіків і 0,23 відсотка у жінок. Збільшення ризику склало близько 10 відсотків порівняно з показником, зафіксованим до аварії на АЕС.

ВООЗ попереджає, що в майбутньому кількість онкологічних захворювань істотно зросте. Експерти віднесли до групи ризику жителів префектури у віці близько 20 років. Серед них ймовірність захворіти на рак щитовидної залози та лейкемію протягом найближчих 15 років може значно підвищитися.

В результаті аварії на АЕС “Фукусіма-1” у березні минулого року розплавлення паливних стрижнів відбулося відразу на трьох реакторах. Великі території зазнали забруднення радіоактивними речовинами. З району станції довелося евакуювати близько 80 тисяч чоловік. В даний час проблемні енергоблоки перебувають у стані холодної зупинки.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.