Новини здоров’я. 20 листопада. Нове дослідження показало, що люди, які практикують медитації, змінюють тим самим роботу свого головного мозку.

Медитація впливає на емоційну компоненту діяльності головного мозку

Американські вчені змогли з’ясувати механізм, який змінює роботу головного мозку в результаті медитації.

Вчені з Головної лікарні Массачусетсу при Бостонському університеті виявили відмінності в ефектах, засновані на певних типах медитацій. Два різних види медитації дали деякі відмінності в реакції мозочкової мигдалини – частині мозку, яка відповідає за формування емоцій.

Учасники дослідження – здорові дорослі, які не мають досвіду медитації – проходили 8-тижневі курси практик медитації уваги – найбільш широко вивченої форми медитації, яка фокусується на розвитку уваги і усвідомлення дихання, думок та емоцій.

Друга група випробовуваних проходила за той же час компас-медитацію, менш вивчену техніку, яка передбачає розвиток доброти та співчуття до себе та інших. Контрольна група пройшла участь в освітньому курсі про здоров’я, також за 8 тижнів.

Сканування мозку випробовуваних показало, що компас-медитація знижує активність мозочкової мигдалини, яка відіграє важливу роль в обробці пам’яті та емоцій. Тим не менш, суттєві зміни були помічені тільки серед учасників дослідження, які активно практикували медитації. Дослідники повідомили про відсутність значних змін в контрольній групі.

Це перший випадок, коли експериментально було показано, яким чином практика медитації впливає на емоційну компоненту діяльності головного мозку. Ряд попередніх досліджень лише підтверджував той факт, що медитація покращує емоційний стан і допомагає регулювати реакції практикуючих.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.