Новини світу. 29 листопада. Колишній міністр закордонних справ Казахстану, а нині заступник генсекретаря ООН Касимжомарт Токаєв пропонує опублікувати лист екс-президента Лівії Муаммара Каддафі до президента Нурсултана Назарбаєва з пропозицією створити першу мусульманську ядерну бомбу.

Було б бажано піддати розголосу зміст листа, що зберігається в архівах

“На початку 1992 року в МЗС по дипломатичних каналах надійшов лист на ім’я президента Казахстану від лідера Лівійської революції Муаммара Каддафі, який пропонував зберегти на території країни ядерні арсенали в якості першої мусульманської, як він писав, атомної бомби і обіцяв виділити багатомільярдну допомогу на їх утримання” , – сказав Токаєв в четвер в ході перших назарбаєвських читань.

На думку екс-глави МЗС, “було б бажано піддати розголосу зміст листа, що зберігається в архівах, щоб сучасники і майбутні покоління політиків і вчених могли краще розуміти динаміку того складного часу”.

“Для будь-якого безвідповідального політика настільки щедрі обіцянки багатої держави могли б здатися вкрай привабливими, але справжній державний діяч відрізняється від звичайного політика тим, що мислить не миттєвими кон’юнктурними категоріями, а керується міркуваннями стратегічного порядку”, – зазначив Токаєв.

За його оцінкою, ядерне роззброєння і Нурсултан Назарбаєв – це “практично синоніми, коли мова йде про порятунок людства від загрози тотального знищення”.

“Указ про закриття Семипалатинського полігону не має прецедентів в історії міжнародних відносин. Тим часом саме президент Казахстану заявив про необхідність глобального роззброєння, таким чином, саме він володіє політичним і моральним правом очолювати всесвітній антиядерний рух”, – підсумував колишній міністр закордонних справ Казахстану.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.