Новини здоров’я. 24 листопада. Якщо вірити результатами нового дослідження, варто вчити маляти плавати буквально з пелюшок – це розвиває його моторику і здібності до математики.

басейн
Плаваючі діти показали значно кращі візуально-моторні навички

Дослідники з інституту Гріффіта (Griffith Institute) спостерігали за сім’ями з різних країн – Австралії, Нової Зеландії, США – понад три роки.

Всього в зоні їх уваги опинилося більше 7 тисяч дітей молодше 5 років, які брали участь у програмах з навчання плавання.

Керівник дослідження, професор Робін Йоргенсен, стверджує, що діти, яких долучили до цього виду спорту з ранніх років, продемонстрували більш високі інтелектуальні здібності, ніж в середньому по популяції. Плаваючі діти показали значно кращі візуально-моторні навички, такі як вирізування аплікацій, розфарбовування картинок, малювання ліній і форм. Вони також краще вирішували математичні та граматичні завдання, а їх усна мова була більш розвиненою.

«Багато з цих здібностей допомагають маленьким дітям адаптуватися в соціумі і влитися в навчальний процес, коли настане час іти в школу», – говорить учений.

Дослідники не виявили ніяких гендерних відмінностей в результатах: і хлопчики, і дівчатка навчалися плаванню однаково, а їхні здатності зростали пропорційно.

Дослідники також порівняли соціально-економічні показники серед двох груп дітей – які не займалися плаванням і які займалися. Виявилося, що матеріальне становище батьків дітей куди менш ефективний «стимулятор» розвитку дитини, ніж плавання.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.