Новини світу. 2 листопада. Новий уряд Грузії розглядає питання про відновлення залізничного та автомобільного сполучення з Росією через Абхазію.

Парламет Грузії
Грузія зробить низку кроків щодо врегулювання конфлікту навколо Абхазії

Такий крок уряд може вжити у рамках врегулювання конфлікту навколо Абхазії, пише газета КоммерсантЪ.

“Поки що на урядовому рівні це питання ми не обговорювали, хоча деякі консультації вже відбулися. Моє переконання – ми повинні сприяти відновленню транспортного руху через Абхазію. Як залізничного, так і автомобільного. Причому ми зобов’язані виключити політичну підоснову і розглядати проблему виключно в економічному ключі”, – заявив в інтерв’ю Коммерсанту нещодавно призначений міністр з реінтеграції Паата Закареїшвілі.

Міністр стверджує, що відновлення залізничного сполучення “збільшить роль країни (Грузії – Ъ) як транспортної артерії та її геополітичне значення”, а також буде сприяти поверненню грузинських біженців до Абхазії (мова йде про тих, хто покинув республіку внаслідок збройних конфліктів на початку 1990-тих років), пише видання.

Залізничне сполучення між Грузією та Росією було перерване на початку 1990-тих років. Як зазначає Эхо Кавказа, вирішальною подією став вибух залізничного моста через річку Інгурі у 1992 році. Пізніше рух поїздів між Абхазією та Росією, яка до 2008 року не визнавала незалежність Абхазії, але фактично підтримувала самопроголошену республіку, тривало. У 2004 році, після ремонту ділянки залізничної колії, було відновлено пасажирське сполучення Москва-Сухумі.

Колишня влада Грузії скептично ставилася до перспективи поновлення наскрізного залізничного сполучення через Абхазію. Влітку 2012 року голова МЗС Грігол Вашадзе, коментуючи цю тему, зазначав, що рух поїздів на цьому напрямку потрібен, перш за все, Росії та Вірменії, а не Грузії (по залізниці транзитом через Абхазію і Грузію, як пояснив міністр, Росія змогла б постачати свою військову базу у вірменському Гюмрі -Ъ).

Голова МЗС тоді також звернув увагу на розбіжності з приводу правового статусу абхазької ділянки залізниці.

Джерело korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.