Новини світу. 27 листопада. Рада міністрів фінансів єврозони (Єврогрупа) прийняла рішення про одночасне перерахування Греції трьох траншів міжнародної допомоги обсягом 43,7 мільярда євро.

Гроші
Єврогрупі вдалося домовитися з МВФ

З таким повідомленням виступив голова Єврогрупи і прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер за підсумками 12-годинного засідання.

Єврогрупі вдалося домовитися з МВФ (Міжнародним валютним фондом) в ніч на вівторок, 27 листопада, скоротити грецький борг до 124 відсотків ВВП до 2020 року. Це відкриває шлях до розблокування міжнародної фінансової допомоги для Греції.

“Єврогрупа вважає, що тепер є всі умови, які потрібні для запуску державами-членами ЄС відповідних внутрішньодержавних процедур, необхідних для виплати траншу в розмірі 43,7 мільярда євро”, – сказав прем’єр-міністр Люксембургу Жан Клод Юнкер.

“10,6 мільярда євро бюджетного фінансування і 23,8 мільярда євро облігацій EFSF (Європейського фонду фінансової стабільності), призначених для рекапіталізації банків, будуть виплачені в грудні“, – додав він.

Жан-Клод Юнкер підкреслив, що виплата суми буде проводитися трьома субтраншами протягом першого кварталу 2013 року. Це пов’язано з реалізацією меморандуму про взаєморозуміння (включаючи здійснення узгодженої податкової реформи в січні), який повинен бути схвалений “трійкою” міжнародних кредиторів (Єврокомісія, ЄЦБ і МВФ).

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що Греція повертає собі здатність обслуговувати свій зовнішній борг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.