Новини світу. 13 листопада. Для досягнення цільових показників скорочення дефіциту бюджету Греції в 2013-2016 роках буде потрібно ще 32,6 мільярда євро.

Країна буде “зломлена”, якщо до 16 листопада не отримає фінансової допомоги

На зустрічі міністрів фінансів країн Єврозони, яка почалася 12 листопада в Брюсселі, обговорюється питання про надання Греції відстрочки на два роки для стабілізації бюджету та надання країні фінансової траншу в розмірі 32,6 мільярда євро.

Згідно з оцінками “трійки” кредиторів Греції (Європейський Центральний банк, Міжнародний валютний фонд і Євросоюз), у разі надання відстрочки країні буде потрібно додатковий пакет допомоги в розмірі 32,6 мільярда євро: 15 мільярдів євро в 2013-2014 роках і ще 17,6 млрд в 2015-2016 роках.

На самому початку зустрічі члени Єврогрупи висловилися за те, щоб відкласти питання про надання Греції додаткового пакета допомоги в 32,6 мільярда євро. Так, наприклад, у Німеччині рішення про надання допомоги не може бути прийнято негайно, оскільки вимагає схвалення парламенту. Наступне засідання Єврогрупи відбудеться 20 листопада.

Між тим, прем’єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявляв, що країна буде “зломлена”, якщо до 16 листопада не отримає фінансової допомоги, і додав, що рішення має бути прийняте якнайскоріше.

Раніше, 7 листопада, грецький парламент затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає скорочення витрат на 18,5 мільярда євро до 2016 року. Прийнятий план передбачає підвищення пенсійного віку до 67 років, скасування деяких соціальних пільг і зниження мінімальної зарплати в держсекторі. Вжиття таких заходів було ключовою умовою, висунутою Греції її кредиторами для надання фінансового траншу в розмірі 31,6 мільярда євро.

Протягом останніх п’яти років Греція переживає важку економічну кризу. Міжнародні кредитори вже надали країні кілька траншів фінансової допомоги, проте поки нормалізувати економіку Греції не вдається. В обмін на допомогу “трійка” вимагає від Греції вживати заходів жорсткої бюджетної економії, що викликає різке невдоволення у населення.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.