Новини світу. 12 листопада. Парламент Греції проголосував за нові заходи економії, чого наполегливо домагалися кредитори.

Держвидатки урізані майже на 9,5 мільярда євро

Тільки на таких умовах вони дадуть згоду розблокувати черговий транш на порятунок країни. Обговорення бюджету на наступний рік проходило на тлі масових протестів.

Дебати в грецькому парламенті тривали до пізньої ночі, але, врешті-решт, кризовий бюджет на наступний рік прийняли більшістю всього в два голоси. Держвидатки урізані майже на 9,5 мільярда євро, в основному, за рахунок скорочення зарплат, пенсій і допомог. Також зменшаться витрати на охорону здоров’я, освіту та оборону.

Прем’єр-міністр Греції Антоніс Самарас підкреслив: “Греція зробила те, про що її просили, і це зрозуміло всім. І зараз пора кредиторам зробити те, що вони обіцяли, і вони це зроблять. Гроші по черговому траншу – 31 мільярд євро, які ми чекаємо – вже скоро прийдуть”.

Всі ці надії, однак, не завадять держборгу досягти в майбутньому році 179-ти з гаком відсотків ВВП, незважаючи на безпрецедентне списання в 100 мільярдів з боку приватних інвесторів. Більш того, країна неминуче скотиться в ще глибшу рецесію, на що не забули звернути увагу представники опозиції.

Опозиційний лідер Алексіс Ціпрас застерігає: “Кожен зараз розуміє, навіть наші кредитори, що ця програма не спрацює, і що грецький борг виплатити неможливо. Кожен це розуміє, кожен про це говорить, крім, звичайно ж, пані Меркель, яка збирається побудувати німецьку Європу і хоче, щоб Греція стала колонією, що  загрузла в боргах, а Південна Європа – особливою економічною зоною з дешевою робочою силою. Але дивна річ – наш коаліційний уряд вдає, що також не розуміє цього”.

Зазнавши поразки в парламенті, опозиція вивела своїх прихильників на вулиці. За приблизними оцінками, в центрі Афін зібралися близько 15 тисяч осіб, до маніфестації приєдналися профспілки. Люди влаштували сидячий страйк, заблокували рух транспорту, але пізніше мирно розійшлися. Акція завершилася без традиційних сутичок з поліцією.

Втім, розслаблятися правоохоронцям поки рано – попереду важкий рік, який країні належить прожити з урізаним бюджетом, а протест у Греції в таких випадках легко вихлюпується на вулиці.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.