Новини світу. 12 листопада. Генерального директора BBC Джордж Ентуісл, що пішов у відставку, отримає 450 тис фунтів / 720 тис доларів / в якості компенсації.

Джордж Ентуісл
Джордж Ентуісл

Як повідомив сьогодні телеканал Sky News, таке рішення ухвалила Піклувальна рада британської мовної корпорації на чолі з головою лордом Крісом Паттеном.

Цей крок вже викликав серйозну критику з боку місцевої преси, а також ряду офіційних осіб. Так, голова Комітету Палати громад британського парламенту у справах культури, ЗМІ і спорту Джон Уіттінгдейл заявив, що хотів би з’ясувати, чому Піклувальна рада визнала подібне рішення допустимим. Справа в тому, що 50-річний Ентуісл пробув на посаді генерального директора теле-і радіокорпорацій всього 54 дні, що є своєрідним “антирекордом” за всю її 90-річну історію. Крім цього, його ім’я тепер практично стало синонімом численних скандалів, які стрясали BBC в цей період. І хоча безпосередньої провини самого Ентуісла в цих інцидентах немає, на думку Уіттінгдейла, рішення про настільки велику компенсацію є щонайменше спірним.

Як повідомили джерела в BBC, під сумою в 720 тис доларів мається на увазі зарплата Ентуісла до кінця наступного року. Очікується, що вона буде виплачуватися колишньому гендира рівними частками щомісяця.

У цю суботу тепер уже колишній керівник BBC Джордж Ентуісл пішов у відставку внаслідок гучного скандалу, пов’язаного з помилковими звинуваченнями в педофілії групи політиків з оточення екс-прем’єра Маргарет Тетчер, висунутими однією з новинних телепрограм корпорації. “Я прийняв рішення зробити гідний крок і піти зі своєї посади, – заявив він на щаблях штаб-квартири корпорації в центрі Лондона. – Події останніх днів підштовхнули мене до висновку про те, що BBC необхідний новий керівник”.

Лорд Паттен, що виступав одразу за Ентуіслом повідомив, що повноваження гендира мультимедійної компанії тимчасово покладено на Тіма Дейві, який до цього був музичним директором BBC.

Найближчим часом структуру керівництва корпорації “чекають повномасштабні зміни, без яких BBC не зможе існувати далі”, підкреслив на британському телебаченні голова Опікунської ради. Він також додав, що новий генеральний директор “буде призначений протягом декількох тижнів”.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.