Новини України. 3 листопада. Експерти констатують, що після виборів курс долара має шанс стати більш гнучким, передає ZN.UA.

Долари
Експерти вважають, що після виборів курс долара має шанс стати більш гнучким

Фахівці всі як один переконані в тому, що “вільного плавання” на валютному ринку в найближчій перспективі не буде, проте 10% “коридор” коливання курсу міг би надати позитивний ефект для економіки, повідомляє тижневик ZN.UA.

Серед опитаних експертів найбільш песимістичний курсовий прогноз за підсумками року – це 8,8-9 грн / дол. А найімовірнішим сценарієм називають діапазон 8,3-8,5 грн / дол.

Керівник аналітичного відділу Арт-Капітал Ігор Путілін вважає, що регулятор буде стежити за тим, щоб діапазон курсових коливань не перевищував плюс-мінус 5%.

Експерти заявляють, що базовим ризиком більш гнучкої курсової політики НБУ є “одностороння” гнучкість, тобто рух курсу гривні вниз. Як відзначає скарбник банку Фінанси та кредит Олександр Александров, це може підвищити попит на валюту й вартість гривневого ресурсу на ринку, плюс як наслідок – обмежити кредитування реального сектора. Крім цього, переведення вкладів фізосіб у валюту додатково збільшило б коротку позицію банків. А це вже додаткові фінансові ризики для банків.

Разом з тим у цьому контексті начальник відділу аналізу та досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб звертає увагу на те, що за останні півроку банки в декілька разів зменшили розмір короткої валютної позиції завдяки придбанню індексованих облігацій (навесні НБУ дозволив враховувати їх у резервах), списання проблемних кредитів у валюті і т.п. На думку експерта, якщо НБУ поступово буде змінювати курс гривні, це “також створить для банків запас часу для того, щоб остаточно вирішити цю проблему”.

“Найбільш позитивним ефектом переходу до більш гнучкого курсоутворення стане поліпшення ситуації з ліквідністю, поступова дедоларизація, в рамках якої буде поступово збільшуватися частка кредитів і депозитів в національній валюті”, – зазначив начальник відділу аналізу та досліджень Райффайзен Банку Аваль.

Як спрогнозував на умовах анонімності один з авторитетних вітчизняних банкірів, сприяти зниженню ставок на ресурсному ринку на 4-6% вже в короткостроковій перспективі могла б офіційна інформація регулятора про 10% “коридор” коливання курсу (на 5% в сторону як зменшення, так і збільшення).

“Більш значне зниження курсу призведе до паніки і неконтрольованої девальвації. Але починати” плавання” необхідно відразу з 10%. Хоча цей шлях і непопулярний, але його треба пройти. Без цього всі будуть сидіти у валюті і чекати девальвації. А без кредитування економіки банківська система не виживе. На “чайниках і мікрохвильовки” ми далеко не заїдемо. Споживчі кредити – це питання одного-двох років. А далі? Чим раніше НБУ і Мінфін до цього дійдуть, тим здоровішою буде економіка через два-три роки”, – сказав співрозмовник ZN.UA.

Джерело korrespondent.net

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.