Новини економіки. 15 листопада. Відео. У країні чергова валютна гарячка: долар в обмінниках здорожчав.

Підвищення курсу долара на 10 копійок за тиждень – традиційна ситуація після виборів

Експерти радять бути готовими до поступової девальвації гривні. З іншого боку, запевняють, що стрімкого обвалу боятися нічого.

Долар за 8 гривень 30 копійок. Ще тиждень тому був на 10 копійок дешевше. Фінансисти пояснюють: це традиційна післявиборча ситуація. Очікування інфляції та раптових курсових коливань.

“Чому у жовтні було таке збудження? Населення накручене, є очікування, є психологічний фактор, побоюються всякого”, – переконаний керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

До курсових коливань, утім, варто бути готовим, кажуть експерти. Міжнародний валютний фонд давно рекомендує відпустити гривню у вільне плавання. У Національному банку визнали, що без цього не обійтись. Це означає, що долар дорожчатиме та дешевшатиме. Поперемінно. Проблеми з валютою в Україні є, і вони накопичуються, пояснюють фахівці.

У Нацбанку є плани змусити бізнесменів із клубу мільярдерів свій виторг продавати на міжбанківському ринку. Впливові експортери, близькі до влади, від цього не в захваті. Відповідний закон, ухвалений парламентом, президент наразі не підписав.

“Кожний місяць додатково на ринок буде виходити 3-4 мільярди доларів. Для нашого ринку це достатньо велика сума. Тоді однозначно курс упаде”, – переконаний експерт фінансового ринку Олександр Охріменко.

Що буде з доларом? Від точних цифр експерти утримуються. В Україні він завжди залежав не лише від економіки, а й від політики. Хоча сценарії на кшталт 10-ти гривень за долар наступного року фінансисти вважають безпідставними. Прогнозують, гривня падатиме поволі. Упевнені фахівці в одному: не варто панікувати і бігти у перший-ліпший обмінник по долари. На курсових коливаннях прості люди заробити ніколи не могли.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.