Новиин економіки. 5 листопада. Кубинська економіка демонструє “скромну, але стійку” тенденцію до відновлення і росту, незважаючи на наслідки глобальної фінансової кризи і режим санкцій з боку Вашингтона.

Куба, гроші
Куба демонструє ознаки відновлення і росту економіки

Про це заявив тут в неділю міністр зовнішньої торгівлі та іноземних інвестицій Родріго Мальмієрка, виступаючи на відкритті 30-го Міжнародного ярмарку. За його словами, сфера послуг стабільно збільшує свою частку як в національній економіці, так і в області експорту. В даний час за кордоном працюють десятки тисяч кубинських медиків, вчителів та інших фахівців.

До числа пріоритетних завдань по “підтримці і збільшенню” обсягів економічного зростання Мальмієрка включив активний інвестиційний процес. “Підтримка іноземного капіталу в сьогоденні і майбутньому продовжить відігравати важливу роль у справі залучення сучасних і нешкідливих для навколишнього середовища технологій, а також в диверсифікації ринків для експорту наших товарів і послуг”, – підкреслив міністр. На цей раз частка зарубіжних компаній в головному діловому форумі Куби зросла на 15% в порівнянні з 2011 р. За даними організаторів, свою продукцію в Гавану привезли понад 1,5 тис фірм з більш ніж 60 країн, які розмістили свої стенди в 25 павільйонах столичного виставкового комплексу “Експокуба”.

Найбільш широко на ювілейному ярмарку представлена Іспанія, представники якої зайняли відразу шість павільйонів. Крім того, свою присутність значно розширили Венесуела, Італія і Росія.  Ярмарок завершить свою роботу 10 листопада, а днем раніше тут пройде церемонія нагородження учасників.

У 2011 р головним підсумком роботи форуму стало укладання контрактів на суму більше 300 млн доларів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.