Новини світу. 9 листопада. Державний борг Японії на кінець вересня досяг рекордної позначки в 983 трлн ієн (12,4 трлн дол).

Японія
Розмір державного боргу вже більш ніж удвічі перевищує ВВП країни

В основному він виріс через непередбачені витрати на подолання наслідків землетрусу і руйнівного цунамі в березні минулого року, повідомило сьогодні міністерство фінансів країни.

Це відомство передбачило, що під час 2012 фінансового року держборг Японії перевищить 1000 трлн ієн. Ця сума складається з обсягу непогашених урядових облігацій, відкладених рахунків за короткостроковими платежами, а також кредитів від фінансових інститутів.

Розмір державного боргу вже більш ніж удвічі перевищує валовий внутрішній продукт країни. Вона утримує сумну першість за цим показником серед провідних промислово розвинених держав. Уряд Японії регулярно обіцяє приборкати хоча б наростання боргу, однак виконати таке завдання не вдається через невдачі у скороченні витратної статті держбюджету.

У цьому році парламент після гострих суперечок затвердив закон про поступове підвищення споживчого податку, однак цього буде явно недостатньо для вирішення проблеми боргу.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.