Новини здоров’я. 9 листопада. Британська поліція почала розслідування у справі хірурга-онколога, від рук якого могли постраждати більше тисячі пацієнток.

Лікар співпрацює зі слідством

Як з’ясувалося, медик помилково ставив онкологічні діагнози і проводив операції, показань для яких у пацієнтів не було.

Мастектомія, повне або часткове видалення молочної залози – операція складна, з важким періодом реабілітації, фізичної та психологічної. Зазвичай її роблять для того, щоб життя врятувати, але цим жінкам вона життя зламала.

“Коли проходиш через таку операцію, за тебе переживають і діти, і колеги – вони навідували мене в лікарні навіть в обідню перерву. Мій чоловік дуже хвилювався і ще більше був вражений, коли дізнався, що все було даремно. Знаєте, такі речі стосуються не тебе однієї, їх долаєш разом з близькими.”, – ділиться потерпіла Хелен Гардінер.

Всі жінки були пацієнтками хірурга-онколога Іена Патерсона, лікаря з багаторічним стажем. Він встиг попрацювати в кількох клініках – і державних, і приватних. Одним жінкам він діагностував рак грудей і, як з’ясувалося пізніше, видаляв доброякісні пухлини.

“Пам’ятаю, я увійшла до кабінету, мене оглянув лікар, мій чоловік сидів поруч. І я побачила, як доктор киває чоловікові, потім каже мені: “Присядьте, я повинен сказати вам щось ще більш страшне, ніж ви думаєте – у вас ніколи не було раку”, – згадує ще одна жертва непотрібної операції Гейл Бойчат.

Іншим – дійсно важко хворим – хірург проводив операції за власною методикою – без відповідних сертифікатів. А після хірургічного втручання прописував хіміотерапію з серйозними побічними ефектами. Зараз Патерсона відсторонили від лікарської практики. Асоціація постраждалих жінок готує проти нього судовий позов.

“Наша мета – спробувати хоч якось підвищити цим людям якість життя після того, через що вони пройшли. Вони перенесли операції, які були не потрібні, це вплинуло і на їх життя, і на життя їхніх рідних. Ми намагаємося забезпечити постраждалим виплату компенсацій, щоб можна було рухатися далі. Звичайно, є й інші, більш загальні питання, наприклад, про процедуру сертифікації лікарів в Медичній раді, а також про кримінальні звинуваченнях для Патерсона, але поки ми готуємо цивільний позов”, – говорить адвокат потерпілих Кашмір УППА.

Сам лікар від коментарів відмовляється, але як кажуть у поліції, співпрацює зі слідством. За британськими законами, якщо провина буде доведена, йому може загрожувати тюремний термін.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.