Новини науки. 27 листопада. Астрономи впевнені, що 21 грудня 2012 року – день, у який особливо недовірливі люди чекають кінця світу – розчарує своєю буденністю.

Сонце
Сонце увійшло у фазу своєї максимальної активності, яка триватиме незвично довго

“Принаймні, Сонце, від якого залежить все життя на Землі,поводитиме себе як зазвичай. Навіть магнітних бур у цей день не буде”, – розповів директор астрономічної обсерваторії Іркутського держуніверситету Сергій Язєв.

14 листопада російські вчені з Іркутська, Москви і Новосибірська спостерігали повне сонячне затемнення на північному узбережжі Австралії. Зараз астрономи отримали перші дані фотознімків сонячної корони. Зірка увійшла в фазу своєї максимальної активності, яка цього разу триватиме незвично довго – близько трьох років, прогнозують вони.

Сонячна активність пов’язана з утворенням і розпадом в атмосфері зірки сильних магнітних полів. Ці процеси цікавлять жителів Землі як спалахи і магнітні бурі, які, вважається, впливають і на техніку, і на самопочуття людей. Незважаючи на затяжну стадію максимуму, нічого особливого від Сонця очікувати не потрібно, впевнені вчені.

“У 1957 році в максимумі 19 циклу сонячної активності її рівень був приблизно втричі рази вище, ніж зараз, і нічого не сталося. Хто не знав, той і не помітив”, – повідомив Сергій Язєв.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.