Новини здоров’я. 19 жовтня. Фото. З 2008 року домогосподарка Мойра Гід з англійського міста Рексхем страждає на фокальну дистонію – рідкісне неврологічне захворювання, через яке повіки очей завжди закриті внаслідок м’язового спазму.

Мойра Гід знайшла свій спосіб бачити світ

“Все почалося з того, що я не могла відкрити очі на яскравому світлі. Потім вони почервоніли і почали сльозитися, – описує місіс Гід початок своєї хвороби. – Так тривало деякий час. У якийсь момент я почала помічати, що очі закриваються проти моєї волі. Точніше, я не могла відкрити їх. Повіки перестали мене слухатися!”

Жінка перепробувала багато засобів, щоб позбутися напасті. Протягом 10 місяців вона робила ін’єкції ботоксу, щоб зняти спазм, але це не дало результату.

Місіс Гід довелося залишити улюблену роботу, відмовитися від водіння автомобіля і вчитися пересуватися навпомацки, оскільки відкрити очі вона була не в силах.

“Я відчувала себе жахливо. Світло померкло для мене. Але одного разу, коли я натхненно співала в хорі на репетиції, то раптом усвідомила, що бачу диригента. Мої очі відкрилися, і життя заграла новими фарбами!”

Бабуся 4-х онуків Гід стверджує, що постійно відчуває сильний дискомфорт і біль в очах, але неприємні відчуття зникають, як тільки вона починає співати. Таким чином, дивне відкриття полегшило життя практично сліпій жінці.

“Одного разу мій онук захотів подивитися, якого кольору очі в його бабусі. Тоді я почала співати йому, і очі відкрилися!”

Виконавчий директор Товариства людей, що страждають на дистонію, Пол Кінг розповідає, що в деяких випадках недуга відступає, поки людина займається певними типами діяльності. Періодично такі випадки приймають несподівані форми.

“Я знаю людину, який через спазм не міг говорити, але міг голосно кричати на свою собаку, – розповів Кінг. – Одна жінка красиво танцювала, але відчувала проблеми зі звичайною ходьбою. А інша могла швидко бігати під дощем, але відчувала страшний біль, коли ходила. Людина немов відволікається на певну дію, емоції від якої впливають на м’язи, і вони розслабляються”.

За матеріалами lifenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.