Новини України. 19 жовтня. Біологи Запорізького національного університету та активісти комітету з питань екології Громадської ради при виконкомі Запорізької міськради перейнялися проблемами утилізації побутових батарейок, акумуляторів від мобільних тефонов і інших елементів електроживлення.

Одна “пальчикова” батарейка, потрапивши в грунт, забруднює до 20 кубометрів грунту

За даними вчених, одна “пальчикова” батарейка, потрапивши в грунт, забруднює до 20 кубометрів ґрунту.  А опинившись у водоймі отруює більше 400 літрів води.

У Запорізькому нацуніверситеті відбулося засідання круглого столу на якому розглядався створений активістами проект з утилізації батарейок та акумуляторів.

Проект присвячений окремому збиранню відпрацьованих елементів живлення.

Автори проекту сподіваються сформувати громадську думку та підняти рівень екологічних знань до розуміння необхідності збору старих елементів живлення. Крім цього ініціативна група займається встановленням контейнерів зі збору таких елементів, поки це звичайні картонні коробки, які вже встановлюються в магазинах, медичних закладах, установах освіти та інших громадських місцях.

Надалі зібрані елементи будуть відправлятися на Львівське державне підприємство “Аргентум”.

Таких підприємств, із замкнутим циклом і повною переробкою, всього три в Європі. Підприємство здатне переробити 12 тонн батарейок в день. Саме така їх кількість щодня продається по всій Україні.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.