Новини України. 24 жовтня. Молоді українці шукають нові перспективи й звикають покладатися на себе, а не на політиків.

Молодь
За що голосуватиме українська молодь?

Молодіжні організації щотижня влаштовують зустрічі з кандидатами в депутати. Для політиків це – нагода почути молодих виборців, дізнатись про їхні бажання, надії і настрої. За словами деяких студентів, ці зустрічі їх переконали: краще не вірити обіцянкам політиків і розраховувати на себе.

Андрій Засаднюк, студент:

“Я бачу окремих незалежних кандидатів, наприклад, мажоритарників, але їх надзвичайно мало. Ті політики і партії, які називають себе новими або молодими, вони не засвітилися у владі до того, але вони по суті своїй такі ж, як і всі інші. Я не бачу у них принципово нового світогляду, оце, що лякає.”

Громадський активіст Ігор Луценко:

“Молодь стала більше орієнтована на європейські цінності. Наше покоління було під впливом частково оцього дискурсу “Росія-Україна-СРСР-комуністи-націоналісти”, то зараз більше все ж екологія, спосіб життя, вони стали займати більшу частину у тих питаннях, які цікавлять.”

IT-бізнес – галузь, яка зараз найшвидше розвивається в Україні, зокрема у Львові. Міська адміністрація визначила два напрямки майбутнього розвитку – туризм та IT. Попит на ІТ-спеціалістів зростає і набагато випереджає пропозицію.

Львівський політехнічний університет – один з головних постачальників ІТ-фахівців. Останніми роками заклад збільшив кількість студентів, на деяких факультетах – удвічі, утім конкуренція серед абітурієнтів не зменшується. Цього року конкурс становив 20 кандидатів на 1 місце.

За словами студентів, вони обрали цю спеціалізацію, щоб в майбутньому знайти високооплачувану роботу із гарними умовами. Не багато молодих спеціалістів в Україні можуть з гордістю сказати, що задоволені кар‘єрою й зарплатою.

“Насправді я хочу лишитись в Україні і, в принципі, хотілося б працювати на якусь українську фірму, можливо, із філіями. Хочу йти по спеціальності, це точно, мені це подобається”, – каже студент Львівського політехнічного університету.

“Зараз дуже багато фірм відкривають IT, багато замовлень є. І взагалі, по статистиці, програмістів не вистачає. Мені здається: це найперспективніше”, – вважає інша студентка.

Українські ІТ-студенти впевнені, що диплом в галузі високих технологій – їхній квиток в гарне професійне майбутнє.

В цьому переконані й викладачі. Говорить проректор Львівського політехнічного університету Дмитро Федасюк:

“Майбутнє працевлаштування, це їх приваблює. Здобувши хороші, високі знання, вони зможуть гарантовано знайти роботу.”

За даними газети The Financial Times, за останнє десятиліття в Україні відбувається різке зростання експорту інформаційних технологій. У цьому вона випереджає своїх східноєвропейських сусідів.

Лише торік доходи України від експорту послуг в ІТ-галузі склали 760 млн євро.

Для порівняння: в Румунії – 446 млн євро, в Польщі – 343 млн євро, в Угорщині – 362 млн євро.

Говорить співробітник однієї з ІТ-компаній Володимир Романюк:

“Споконвіків Захід вважався таким проєвропейським. Ми хотіли і хочемо далі жити в Європі. Ми є центром Європи врешті-решт і дивно асоціювати себе і бачити себе з Росією в тому числі, вертатися назад до того, від чого ми йшли довго, від чого боролися і наразі ще досить важко – не побороли.”

Джерело euronews.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.