Новини України. 6 жовтня. У ЄС закликають боротися не з гомосексуалізмом, а з гомофобією.

Ягланд стурбований намірами ухвалити закон щодо заборони пропаганди гомосексуалізму

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд стурбований намірами українського парламенту ухвалити закон щодо заборони пропаганди гомосексуалізму, а комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужніекс закликає Верховну раду України відкликати цей законопроект.

“Я серйозно стурбований тим фактом, що український парламент планує прийняти законодавство, яке криміналізує “пропаганду гомосексуалізму“. У разі прийняття такий закон потенційно заборонить багато видів діяльності, такі як написання статей, публічні виступи та події, що стосуються прав лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів, а також надання інформації про чи для ЛГБТ-осіб”, – наголошується в заяві Нільса Мужніекса.

Мужніекс зазначив, що цей проект закону суперечить стандартам прав людини та рішеннями Європейського суду з прав людини, зокрема, щодо права на свободу зборів і асоціацій, права на свободу слова, у тому числі права на пошук, отримання і передачу інформації, а також права на свободу від дискримінації.

“Замість того щоб підживлювати гомофобні тенденції, парламенту варто зіграти лідируючу роль у підвищенні обізнаності громадян щодо ситуації груп, які піддаються дискримінації або нетолерантності, а також у забезпеченні поваги до прав людини всіх і кожного”, – зазначив комісар Ради Європи.

“Я закликаю український парламент відкликати проект закону і посилити антидискримінаційні заходи для поліпшення боротьби проти гомофобії”, – закликав він.

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд стурбований намірами українського парламенту ухвалити закон щодо заборони пропаганди гомосексуалізму. Як повідомили в прес-офісі Генсека РЄ, про це йдеться в його листі на ім’я голови Верховної Ради Володимира Литвина.

“Я пишу, щоб висловити мою глибоку стурбованість щодо законопроекту № 8711, який пропонує заборонити так звану “пропаганду” гомосексуалізму”, – наголошується в листі.

“Я хотів би закликати вас, як голову парламенту, забезпечити перед подачею законопроекту до другого читання, щоб всі відповідні міжнародні обов’язки, взяті на себе вашою країною, не були поставлені під питання, зокрема, зобов’язання гарантувати свободу слова і свободу від дискримінації, як це передбачено Європейською конвенцією про права людини “, – зазначив Ягланд.

Генсек Ради Європи також закликав український парламент продемонструвати повагу до прав людини і рівне ставлення до всіх членів суспільства, а також політичне лідерство, і відхилити ініціативу, яка, “швидше за все, посилить нетерпимість і упередженість в суспільстві”.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.