Новини України. 21 жовтня. Вчора, 20 жовтня, громадська культурна асоціація Боніфаціанська академія вручила Євгенії Тимошенко міжнародну премію Боніфація VIII, присуджену її матері – Юлії Тимошенко.

Євгенії Тимошенко
Євгенії Тимошенко

“Складні почуття наповнюють мене в цю хвилину. Для моєї матері і для мене це велика честь, що в переліку славетних імен Нобелівських лауреатів і мужів Церкви, видатних державних, культурних і військових діячів, які в різні роки були відзначені премією Папи Боніфація VIII, відтепер вписано ім’я моєї матері”, – сказала Євгенія Тимошенко під час церемонії.

Євгенія Тимошенко додала, що приймає цю нагороду не тільки з сильними почуттями і вдячністю, але й “з особливою надією”. “Ця “сила безсилих”, про яку так добре сказав великий Вацлав Гавел, зносить імперії, руйнує диктатури й утверджує справедливість”, – зазначила дочка екс-прем’єра.

Євгенія Тимошенко вважає, що Академія Боніфація своєю нагородою і підтримкою Юлії Тимошенко, відзначила не тільки її, але і весь український народ. “Народ, який в своєму спротиві несправедливості й приниженню, в своєму прагненні до цінностей об’єднаної Європи потребує сьогодні всебічної і беззастережної підтримки світової духовної, культурної та інтелектуальної еліти. Адже багато століть боротьби за гідність людини в світі свідчать: якщо свобода утискається в одній частині планети – вона ніде не може почувати себе в безпеці”, – зазначила дочка екс-прем’єра.

Вона також передала президенту Академії Боніфація листа своєї матері з вдячністю за високу нагороду.

Премія Боніфація VIIІ для мене – це потужний символ наполегливості у досягненні насправді високих цілей, підтвердження вірності обраного шляху служіння своєму народові. І ув’язнення не примусить мене зійти з цього шляху, скоритися перед розперезаністю беззаконня й сваволі, припинити або навіть послабити боротьбу

, – написала Юлія Тимошенко у своєму листі президентові Академії, кавалеру доктору Санте де Ангеліс, президенту наукового комітету Його Преосвященству Франка Кроче, титулярному єпископу Потенца Пічена.

“Приносячи щиру подяку Академії Боніфіціана, я розглядаю її вибір як непереборну рішучість демократичної громадськості, людей Церкви, культури і науки не йти на компроміс зі злом, не миритися з ганебним приниженням людини, яка несе в собі відблиск Божої подоби”, – заявила Юлія Тимошенко .

Екс-прем’єр наголосила, що Папа Римський Іоанн Павло II є для неї зразком людської стійкості та гідності.

“Перебуваючи за ґратами за спротив режимові, котрий намагається відкинути мою країну в часи ГУЛАГів і Голодоморів, я ще і ще раз подумки звертаюся до взірців людської стійкості й гідності, нескореності та вірності неминущим цінностям й високим ідеалам. Серед велетів, життя яких надихає мене і повертає надію тим, кого її хочуть позбавити – Блаженний Папа Іван Павло ІІ. Ця велична особистість кинула виклик комуністичним і авторитарним диктатурам тоді, коли ці диктатури видавалися непорушними, закликала до єдності Європи тоді, коли прірва між Заходом і Сходом видавалася нездоланною і проголосив проникливу мрію визволення Континенту тоді, коли ця мрія здавалася нездійсненною”, – зазначила вона.

“Висновок не дає мені можливості бути серед членів Ради директорів та Наукового Комітету Премії, її лауреатів і тих високодостойних представників, які зібралися на церемонію вручення Премії. Але ніякі стіни і грати не здатні зруйнувати нашу емоційну зв’язок, теплоту відкритих для мене сердець і жізнеутверждаемость висловленої мені підтримки. Вірю, що присутня на цій церемонії моя дочка Євгенія Тимошенко зможе передати ті глибокі почуття подяки, які я відчуваю до всіх, хто хоче добра Україні і хто готовий це добро відстоювати в один з найдраматичніших періодів історії моєї країни. Молюся за Україну і молюся за вас “, – написала Юлія Тимошенко.

Раніше Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook повідомляв, що екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко удостоєна Міжнародної премії Боніфація VIII.

Нагадаємо, дочка екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Євгенію нагородили медаллю форуму Crans Montana за внесок у захисфт демократії і прав людини.

Джерело korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.