Новини світу. 1 жовтня. Глава японського уряду Йосіхіко Нода особисто оголосив сьогодні про склад свого нового кабінету, в який увійшли десять нових міністрів, проте вісім інших, включаючи главу МЗС, залишилися колишніми.

Нода готується до розпуску парламенту і призначенням позачергових загальних виборів

Попередній уряд раніше сьогодні у повному складі пішов у відставку. Проводячи такі перестановки, Нода намагається підняти популярність свого кабінету, яка останнім часом опинилася нижче небезпечної межі в 30%.

Вирішивши зберегти нинішнього голову МЗС Коїтіро Гембу, прем’єр тим самим визнав ефективність його зусиль на дипломатичному поприщі. Залишився і міністр оборони професор Сатосі Морімото – перший непартійний фахівець на цій посаді в історії країни. Збереглися також інші важливі члени уряду – генеральний секретар Осаму Фудзімура, який вважається “людиною номер два” в уряді, а також віце-прем’єр Кацу Окада, міністр економіки, торгівлі і промисловості Юкіо Едано.

У новому кабінеті посаду міністра державної стратегії надано колишньому керівнику Політичної ради правлячої Демократичної партії Сейдзі Маехара – амбітному політику, який претендує і на пост глави уряду. Змінився міністр фінансів – ним став колишній керівник парламентської фракції Демпартії Корікі Дзедзіма, якому належить займатися нелегкими питаннями, пов’язаними з величезним дефіцитом держбюджету.

Однак найбільшу увагу серед призначень привертає новий міністр освіти, культури та спорту Макіко Танака, яка користується широкою популярністю, часто бере участь у телевізійних програмах. Вона має широкі зв’язки в керівництві Китаю, і таке призначення розглядається в тому числі і як спроба поліпшити відносини з Пекіном. Вони серйозно загострилися останнім часом через конфлікт навколо контрольованих Японією островів Сенкаку (Дяоюйдао), які КНР вважає своїми незаконно окупованими територіями.

В новий уряд крім членів правлячої Демократичної партії увійшов і генеральний секретар невеликої Нової народної партії Мікіо Сімодзі, який отримав портфель міністра щодо реформи поштової системи.

Формування нового кабінету проходить в рамках підготовки прем’єр-міністра Ноди до розпуску парламенту і призначенням позачергових загальних виборів. Він обіцяв це зробити опозиції в обмін на її підтримку вкрай непопулярного законопроекту про поступове підвищення прибуткового податку з метою скорочення гігантського державного боргу Японії. Однак Нода намагається всіляко відтягнути проведення виборів, сподіваючись перед цим хоч якось підняти популярність свого уряду.

В іншому випадку, як вважають, правлячі демократи зазнають на виборах нищівної поразки. Їх позиції останнім часом ослаблені не тільки прийняттям непопулярного закону про підвищення податків, але і внутрішнім розколом, коли з лав Демпартії вийшла велика група депутатів парламенту, не згодних з курсом прем’єр-міністра Ноди.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.