Новини науки. 5 жовтня. Японські вчені з державного Інституту природничих наук “Рікен” готуються синтезувати 119-й і 120-й елементи таблиці Менделєєва.

Японським вченим уже вдалося синтезувати 113-ий елемент таблиці Менделєєва

Про це розповів сьогодні один з учасників дослідницької групи.

Для того, щоб отримати поки не існуючий 119-й елемент, ученим належить з’єднати ядра двадцять третього елемента ванадію і 96-го елемента кюрія. Для отримання ж 120-го елементу потрібні ядра того ж кюрія і 24-го елемента – хрому. Для того, щоб провести експеримент, вчені будуть використовувати в своїй роботі прискорювач частинок і модернізований спеціально для цього газорозрядний іонний сепаратор. Коли саме планується провести експеримент, вчені не уточнили.

Раніше японським вченим з інституту “Рікен” вдалося синтезувати сто тринадцятий елемент таблиці Менделєєва. Вперше він був отриманий як “побічний” елемент ще в 2003 році групою вчених з Росії і США в ході експерименту з синтезу 115-го елемента. Однак, це відкриття не визнається Міжнародним союзом теоретичної і прикладної хімії.

Японські вчені намагалися отримати елемент номер 113 шляхом встановлення реакції вісмуту і цинку в прискорювачі і в підсумку змогли тричі його синтезувати – в 2004, 2005 і 2012 рр..

Для визнання цього відкриття вченим доведеться повторити реакцію в незалежній лабораторії, для чого необхідно підвищити ефективність експерименту. Це ж допоможе синтезувати 119-й і 120-й елементи.

У природі не існує жодного елемента, атомне число якого перевищує 92 – як в урану. Більш важкі елементи можна отримати тільки штучним шляхом, наприклад, в атомному реакторі. Елементи з атомною число більше 100 – як у Ферма – можна отримати тільки в прискорювачах, в яких відбувається злиття ядер складових елементів. На сьогоднішній день найважчий визнаний елемент – 116-й. Визнання відкриття 113-го, 115-го, 117-го і 118-го елементів домагаються російські вчені.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.