Новини здоров’я. 15 жовтня. Вітамін B допомагає нашому організму знищувати інфекції.

кишкова інфекція
Імунні клітини на поверхні слизових оболонок розпізнають вітамін B

Це відкриття дослідників з Австралії допоможе вченим у розробці вакцин, а також поліпшить лікування заразних хвороб.

Мікробіологи та імунологи вивчили механізм, за яким спеціалізовані імунні клітини розпізнають продукти синтезу вітаміну B, які є унікальними для бактерій і дріжджів. Ця ідентифікація є стимулом для організму людини до боротьби з інфекцією.

У дослідженні, проведеному співробітниками університету Мельбурна і університету Монаша, з’ясувалося, що імунні клітини на поверхні багатьох слизових оболонок нашого організму – Т-лімфоцити – розпізнають вітамін B, що є продуктом синтезу бактерій та дріжджів. Цей процес призводить до активації імунної системи – клітини імунітету починають атакувати збудників. Вітаміни групи B – побічні продукти бактеріального синтезу вітамінів: це і фолієва кислота, і рибофлавін, і піридоксин. Рецептори імунних клітин захоплюють їх – це є етапом тонкого налаштування імунної системи.

«З огляду на достаток імунних клітин, які захоплюють вітамін В та вистилають слизову оболонку кишечника, рота, легенів, цілком імовірно, що вони захищають нас від багатьох інфекцій – починаючи з нежиті і закінчуючи туберкульозом» – вважають вчені. Їх висновки стали відправною точкою для розуміння взаємозв’язку між кишковою мікрофлорою і імунітетом.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.