Новини світу. 10 жовтня. Для Великобританії прийшов час вирішити, чи повинна країна залишатися в Євросоюзі.

80% британців бажають референдуму про подальше членство Британії в ЄС

Про це йдеться в статті, опублікованій сьогодні в газеті “Дейлі експрес”, в якій наводяться цитати з виступу прем’єр-міністра Девіда Кемерона на партійній конференції.

“Загальнонаціональний референдум – це найбільш чесний, простий і однозначний спосіб з’ясувати відносини Лондона з Брюсселем”, – заявив глава уряду в присутності прихильників-консерваторів у Бірмінгемі у вівторок.

Європа змінюється, – продовжив лідер партії торі. – Єврозона йде шляхом інтеграції, і я думаю, що для неї – в умовах, коли необхідно зберегти єдину валюту – це правильний вибір”.

“У нинішній ситуації у Великобританії з’являється можливість знайти нове і краще рішення для взаємодії з Європою, – заявив Кемерон. – І я обіцяю, що в процесі підготовки до наступних виборів ми зробимо все можливе, щоб знайти це рішення”. Надалі, за словами прем’єр-міністра, необхідно, щоб всі зацікавлені сторони змогли “прийти до компромісу з даного питання”.

На тлі зниження рейтингу партії торі і сплеску популярності її політичних супротивників, насамперед глави лейбористів Еда Мілібенда, голова коаліційного уряду країни, нарешті, публічно визнав небажання британців залишатися в ЄС. Раніше офіційні представники Девіда Кемерона говорили про те, що ця ідея “не знаходить народної підтримки” і називали більш пріоритетним завданням вирішення кризи єврозони.

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, більше 80% британців бажає, щоб в країні був проведений референдум про подальше членство Сполученого Королівства в ЄС. При цьому близько половини з них виступає за негайне проведення плебісциту, а третина вважає, що це – перспектива кількох найближчих років. Однак найнесподіванішою особливістю більшості досліджень громадської думки вже зараз слід визнати відсутність серйозних розбіжностей з питання необхідності загальнонаціонального волевиявлення у прихильників різних політичних сил країни.

Навіть серед виборців, які традиційно голосують за лібералів-демократів – найбільш переконаних прихильників євроінтеграції, ідею референдуму підтримали 74%.

Конференція консерваторів, на якій чинний прем’єр послідовно критикує плани Євросоюзу щодо поглиблення інтеграції, завершиться сьогодні в Бірмінгемі. Очікується, що в заключний день її роботи Кемерон виступить з програмною промовою.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.