Новини здоров’я. 13 жовтня. Учені нарешті зрозуміли, звідки береться нав’язливе бажання поїдати солодощі і чому у людей розвивається залежність від шоколаду.

У плані впливу на мозок шоколад мало чим відрізняється від опіуму

Виявляється, шоколад нічим не кращий за наркотики.

Нейробіологи з Університету Мічигану (США) вивчили механізм дії шоколаду на нейрони головного мозку у щурів. У результаті учені прийшли до висновку, що в плані впливу на мозок ці солодощі мало чим відрізняються від опіуму: вони запускають ті ж біохімічні реакції, що і наркотик.

Мозок щурів, які отримували шоколад, посилено синтезував особливі речовини – нейромедіатори енкефаліни. Енкефаліни володіють морфіноподібною дією: знеболюють, знижують рухову активність тощо. Результати дослідження показують, що опіоїдні сигнали в головному мозку також стимулюють апетит – тварини прагнули до споживання все більшої кількості солодощів.

Нове відкриття проливає світло на розкриття механізмів ненажерливості. У людей, що страждають на ожиріння через порушення харчової поведінки, активувалися приблизно ті ж зони мозку, що і у щурів, що об’їлися шоколаду.

«Наші дані свідчать на користь того, що енкефаліни, імовірно, беруть участь у розвитку деяких форм наркоманії», – заявляють вчені.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.