Новини науки. 11 жовтня. Гіпотеза про можливість клонування динозаврів з викопних останків є неспроможною.

Такий висновок міститься в опублікованій сьогодні доповіді австралійських вчених з університету Мердока (штат Західна Австралія), які провели радіовуглецеве дослідження кісткової тканини, взятої з останків 136 птахів Моа.
Ці гігантські птахи мешкали в Новій Зеландії і були повністю знищені аборигенами маорі приблизно 600 років тому.
“У результаті ми з’ясували, що кількість ДНК в кістковій тканині, якщо її утримувати при температурі 13,1 градуса Цельсія, кожен 521 рік зменшується наполовину, – розповів керівник групи дослідників Майк Банс. – Ми екстраполювали ці дані стосовно інших, більш високих і низьких температур і встановили, що, якщо утримувати кісткову тканину при температурі мінус 5 градусів, то останні молекули ДНК зникнуть приблизно через 6,8 млн років”.
У знаменитому науково-фантастичному романі американського письменника Майкла Крайтона “Парк Юрського періоду” і не менш знаменитому однойменному фільмі Стівена Спілберга розповідається, як на вигаданому острові в Карибському морі вчені створили парк розваг, населений клонованими динозаврами.
Однак згідно з даними науки, останні динозаври зникли з лиця землі в кінці Крейдяного періоду, близько 65 млн років тому, тобто задовго до порога 6,8 млн років, який, як встановили австралійські вчені, є критичним для молекул ДНК.
“Після виходу фільму Спілберга (у 1993 році) нас постійно переслідував міф про можливість відродження динозаврів шляхом клонування ДНК, витягнутої з їх останків, – зазначив Майк Банс. – Цей міф продовжує жити, навіть деякі вчені час від часу запитують, чи можна це зробити”.
За матеріалами ИТАР-ТАСС