Новини світу. 2 жовтня. Центральна виборча комісія Грузії оприлюднила попередні підсумки парламентських виборів, що відбулися 1 жовтня.

За блок Іванішвілі віддали голоси 57% виборців

Після підрахунку 5% бюлетенів лідирує блок “Грузинська мрія” мільярдера Бідзіни Іванішвілі, за який проголосували трохи більше 51,5% виборців.

Прихильники чинної влади з “Єдиного національного руху” заручилися підтримкою майже 44%. За попередніми даними, третя сила в парламент Грузії не проходить.

За результатами підрахунку 10% бюлетенів, блок Іванішвілі зміцнив свої позиції: за прихильників змін, за новими даними, віддали голоси 57% виборців. Частка тих, хто підтримав проурядову партію знизилася до 38%. Надійшли офіційні підтвердження того, що прихильники Іванішвілі лідирують на виборах за мажоритарними округами.

Проведені на виборчих дільницях в день голосування екзит-поли свідчать про перемогу опозиції, хоча і різняться в цифрах. Якщо нинішні результати будуть близькі до офіційних, найбільш точним виявиться прогноз агентства EdisonResearch. У відповідності з ним за проурядову партію проголосували 41% виборців, опозиції віддали перевагу близько 50%.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі відразу ж після завершення голосування визнав поразку за партійними списками своїх прихильників. Політик висловив надію на те, що його прихильники взяли реванш в одномандатних округах.

Тим часом, за повідомленнями опозиційного телеканалу “Маестро”, в ніч на 2 жовтня спецназ Грузії застосував силу проти громадян, що зібралися біля виборчих дільниць. Правоохоронці пустили в хід гумові кулі і сльозогінний газ, в результаті чого шість чоловік звернулися за медичною допомогою.

Офіційна версія події поки не відома. Спостерігачі з Асоціації молодих юристів Грузії мають намір домагатися скасування результатів голосування на дільницях, де був помічений спецназ.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.