Новини технологій. 25 жовтня. Господарський суд зобов’язав КП “Міжнародний аеропорт Ужгород” виплатити Microsoft більше 66 тис. грн компенсації за порушення авторських прав.

комп'ютерні ігри
Аеопорт використовував 6 комп’ютерів з нелегальним програмним забезпеченням

Про це повідомляє прес-служба корпорації, інформує ЛIГАБiзнесIнформ.

В ході судового розгляду, що тривав більше року, суд встановив, що Ужгородський аеропорт використовував шість комп’ютерів з нелегальним програмним забезпеченням в адміністративних цілях, а також в касах для продажу квитків пасажирам.

Даний факт був виявлений в результаті міліцейської перевірки підприємства, проведеної раніше співробітниками Закарпатського обласного управління МВС.

Незважаючи на те, що слідство у кримінальній справі, порушеній за підсумками даної перевірки, було в подальшому призупинено, оскільки не змогло встановити, хто саме встановив піратські програми на комп’ютери підприємства, це не завадило правовласнику звернутися з позовом до господарського суду проти самого підприємства як юридичної особи.

Суд також визначив, що кожна неліцензійна копія програмних продуктів Microsoft, виявлена на комп’ютерах аеропорту, розцінюється як окремий факт порушення авторського права, за кожен з яких відповідач зобов’язаний виплатити компенсацію. Її мінімальний розмір згідно із законом складає 10 мінімальних заробітних плат, а це близько 10 тис. гривень.

Нагадаємо, рівень використання чиновниками неліцензійного ПЗ знизився з 89% у 2002 році до 40% в 2012 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.