Новини економіки. 13 жовтня. У країни борги, як у багатих країн, а доходи на душу населення – як у найбідніших.

Статок дорослого українця в середньому становить $ 3251

Згідно з дослідженням Global Wealth Report, в якому вивчається рівень добробуту в усьому світі, Україну віднесли до країн третього світу, тобто найбідніших.

Свій звіт аналітики Credit Suisse складали на основі ринкової вартості фінансових та нефінансових активів людей за вирахуванням боргів, які набирає за них держава. За цими критеріями, багаті країни – це держави, де кожен мешканець “коштує” від $ 5 000 до $ 25 000, пише “Комсомольська правда” в Україні.

До таких на нашому континенті відносяться Росія, країни Центральної та Східної Європи, Середньої Азії, Монголія і Китай. Але не Україна.

Так, на середину 2012 року статок дорослого українця в середньому становив $ 3251 – майже стільки ж, скільки у жителів Нікарагуа або Гайани. При цьому за рівнем “особистого” боргу – тобто обсягу боргового навантаження на одного дорослого громадянина – Україна близька до більш багатих країн.

З 2000 року боргове навантаження на кожного її громадянина України зросло в 50 разів. Це світовий рекорд. Навіть у Росії, яка йде третьою за темпами зростання співвідношення “борг/статок”, зростання за останні 12 років – “лише” в 20 разів.
Варто відзначити, що таку ж проблему (високий рівень заборгованості на сім’ю плюс високі темпи її приросту) мають кризова Греція, Угорщина і ОАЕ. За словами експертів, це свідчить про “розслаблену” культуру кредитування в цих країнах, яка в подальшому веде до серйозних проблем.

Нагадаємо, станом на 1 вересня 2012 загальний розмір прямого державного боргу склав 390,839 млрд гривень (48,897 млрд доларів), у тому числі зовнішній борг – 24,709 млрд доларів, внутрішній – 193,336 млрд гривень (24,188 млрд доларів).

За матеріалами Пульс Киева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.