Новини України. 5 жовтня. Якщо з настанням середнього віку життя за кордоном тільки починається, то українці уже починають готуватися до старості.

Для усіх закономірним є бажання якомога довше залишатись молодими

І здебільшого населення України зустрічає середній вік вже років у 40.

До прикладу, в Британії з молодістю люди згодні попрощатися лише в 55 років, та й середній вік у них починається набагато пізніше, ніж в інших країнах.

За результатами досліджень освітнього сайту, в Британії про середній вік тільки починають замислюватися в 55 років, а в Греції, приміром, – у 52.

Геронтолог Микола Ахаладзе розповідає: “В нас таких умов немає. Немає впевненості в майбутньому, яка є на Заході”.

Фахівець стверджує, що низький рівень життя, його тривалість та національний дохід – ось через що українці старішають так рано. Ахаладзе пояснює, що вся тривалість людського життя ділиться на періоди: молодий, середній вік, похилий, старечий і далі – уже чекає ранг довгожителя. Так ось, для усіх закономірним є бажання якомога довше залишатись молодими. Тільки не для українців – вони старість готові зустріти зовсім рано.

“Думки про те, що старість не за горами, що скоро хвороби, що скоро бідність, надзвичайно страшні, бо вони мають тенденцію збуватися”, – розповіла психолог Нігора Хазратова.

Та за словами психологів, найбільше боятись варто не середнього віку, а – його кризи. Десь починаючи з 35 років чоловіки та жінки можуть опинитися на роздоріжжі.

“Це момент підбиття перших підсумків – що є що зроблено, що є в сім’ї, що в професійному плані, і що робити далі”, – пояснює Хазратова. Психологи запевняють, що не варто панікувати. А кризу будь-якого віку сприймати як новий етап життя. І щоб вийти зі непростого стану, радять у цей час знайти нову мету в житті, нове заняття чи хобі.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.