Новини України. 23 жовтня. Експерти кажуть, що нелегальної зброї у народу – мільйони, а міліція ловить продавців «на живця».

пістолет "оса"
Найпопулярніша зброя після мисливської – травматика

Через місяць після звірячого розстрілу охоронців у столичному ТЦ «Караван» в Україні з’являється все більше бажаючих озброїтися, повідомляє Сегодня.

«Можливо, це збіг, але люди побачили, як все може статися в реальності, – і міліція не врятує. Число бажаючих озброїтися збільшується з кожним днем. Правда, вогнепальна зброя для більшості українців недоступна, її видають тільки силовикам.

Травматику (стріляє гумовими кулями) теж легально отримати непросто – такими пістолетами можуть володіти лише правоохоронці, нардепи, судді, прокурори і журналісти. Тому українці озброюються в обхід закону, – сказав голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. – За нашими даними, зараз близько 2 мільйонів одиниць зброї (газові, травматичні пістолети, мисливські рушниці та карабіни) – в легальному обороті, і близько 3,5 млн – у нелегальному. Найпопулярніша зброя після мисливської – травматика, вартістю від 3 до 5,5 тис. грн за «стовбур».

Згодні з Учайкіним і продавці зброї: «ЧП з травматики відбуваються через день, а потім виявляється, що у стрільця або немає дозволу на зброю, або він липовий. Є й інший метод обійти закон – отримати потрібну ксиву».

У МВС число озброєних українців вважають перебільшеним. «У країні легально володіють зброєю близько 640 тис. громадян, з них травматикою – 130-140 тис. осіб, – сказав нам спікер МВС Володимир Поліщук. – Що стосується мільйонів одиниць нелегальної зброї – ці цифри явно перебільшені. Можливо, заявляючи про це, хтось хоче легалізації для вогнепальної».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.