Новини технологій. 16 жовтня. За темпами зростання популярності серед 30 найбільш відвідуваних “Вікіпедій” українська на третьому місці.

Українська "Вікіпедія"
Українська “Вікіпедія”

У вересні 2012 року українська “Вікіпедія” стала 24-ю серед найбільш відвідуваних “Вікіпедій” у світі.

Відвідувачі україномовної “Вікіпедії” переглянули 50,5 мільйона сторінок, а це на 41% або в 1,41 рази більше, ніж рік тому (35,7 мільйона).

За темпами зростання популярності серед 30 найбільш відвідуваних “Вікіпедій” українська на третьому місці і поступається тільки перській (зростання — 88%, 54 мільйони переглянутих сторінок) і арабській (зростання — 55%, 105 мільйонів відвіданих сторінок).

Якщо брати до уваги першу сотню найбільш відвідуваних “Вікіпедій”, то найкращі показники темпів зростання відвідуваності у “Вікіпедії” казахською мовою — майже в три рази з 3,7 мільйона переглянутих сторінок у вересні 2011 (53 місце в світі) до 10,8 мільйона у вересні 2012 (38 місце у світі).

Українській “Вікіпедії” держава в цьому році допомогла вперше: “Вікімедіа Україна” отримала дозвіл Інституту історії України НАН України на розповсюдження матеріалів, розміщених на сайті history.org.ua на умовах ліцензії CC BY-SA.

В основному ж українська “Вікіпедія” розвивається переважно за рахунок добровольців, які жертвують свій час або гроші.

Джерело tns.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.