Новини економіки. 19 жовтня. У серпні Україна поставила до Росії 6,9 тис. т сиру проти 5,8 тис. т за аналогічний період минулого року.

За підсумками року Україна зможе вийти на торішній результат, – Бондаренко

Серпень став першим місяцем з початку року, коли українським виробникам сиру вдалося вийти на обсяги експорту продукції в Росію, які були до введеної на початку 2012 року заборони з боку Росспоживнагляду, інформує ЛIГАБiзнесIнформ.

Про це повідомив голова правління організації Укрмолпром Василь Бондаренко. У серпні Україна поставила до Росії 6,9 тис. т сиру проти 5,8 тис. т за аналогічний період минулого року, уточнив він.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі “Сир став російським”, у вересні, за словами Бондаренка, також спостерігалася тенденція щодо нарощування експорту сиру. “Якщо темпи зростання збережуться, то за підсумками року Україна зможе вийти на торішній результат”, – сказав він.

Втім, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа говорить, що заборона на ввезення українських сирів до Росії за підсумками року все ж зіграє на руку білоруським виробникам. Раніше голова ради міністрів Білорусії Михайло Мясникович заявляв, що в 2012 році країна планує збільшити поставки молочної продукції в Росію на 200 тис. т – до 3,8 млн. т.

Нагадаємо, в лютому цього року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія. У квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями це звинувачення було зняте. У травні поставки відновилися, проте вже тоді стало ясно, що заборона дорого обійшлася українським підприємствам.

За підсумками січня-серпня 2012 поставки сиру в Росію впали на 21,2% (до 35,4 тис. т), що знизило загальний обсяг його експорту на 18,6% (до 42,4 тис. т). За підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на поставки в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував більш $ 26 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.