Новини економіки. 5 жовтня. Влада України може переконати Міжнародний валютний фонд (МВФ) відновити фінансування країни, відмовившись від вимог підвищення тарифів на газ для населення.

МВФ
Питання підвищення тарифів на газ для населення поки не актуальне

Про це заявив глава Ради Національного банку України (НБУ) Ігор Прасолов.

«Нашим державним інститутам, які ведуть переговори, варто підняти якісь альтернативні питання, які задовольнять Фонд, щоб не були потрібні якісь обов’язкові зміни в тарифній політиці держави», – сказав він.

Втім, глава Ради НБУ не вказав, які саме пропозиції можуть компенсувати втрати публічних фінансів, пов’язані з фінансуванням НАК «Нафтогаз України» через перекіс зовнішніх і внутрішніх цін на газ.

Прасолов також повідомив, що питання підвищення тарифів на газ для населення поки не актуальне.

«Сьогодні це питання не стоїть. Держава буде продовжувати (у 2013 році) додатково фінансувати «Нафтогаз України», тому що остаточного рішення сьогодні немає», – додав він.

Нагадаємо, в кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою очікування на SDR10 млрд (понад $ 15 млрд). Однак по ній Київ зміг отримати лише близько $ 5 млрд, оскільки з весни 2011 року нова програма була заморожена на етапі другого перегляду. Зокрема, Україна вже більше року намагається переконати МВФ виключити питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення газових переговорів з Росією.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.