Огляд преси. 24 жовтня. На погляд Віталія Кличка, українцям необхідно повернутися на європейський шлях розвитку: якщо “Партія регіонів” залишиться при владі, “у нас стане як в Білорусії”, кажуть прихильники його партії УДАР.

України, ЄС, Росія
Вибори в Україні: курс на євроінтеграція чи РФ?!?

Зустріч Януковича з Путіним зарубіжні ЗМІ розцінили як деяке зближення з Росією в контексті скорочення альтернатив: найбільше ЄС шокує ув’язнення Тимошенко – “європейської Аун Сан Су Чжі”.

Володимир Путін провів зустріч у Ново-Огарьово з президентом України Віктором Януковичем, за підсумками якої заявив про деякий прогрес у досягненні своєї мети – інтеграції української економіки з російською, але не сказав ні слова про зниження для Києва ціни на газ, пише The Christian Science Monitor .

“Ця зустріч ілюструє, що Україна поступово зближується з Росією, тоді як інші альтернативи вичерпуються, – коментує Фред Вейр. – Українська економіка серйозно постраждала в останні роки, частково через посилення кризи в Євросоюзі, частково через критичну ціну на російський природний газ. Кримінальне переслідування і позбавлення волі головного опонента Януковича – Юлії Тимошенко – сильно відштовхнуло ЄС і ще більше ускладнило будь-які можливості економічної інтеграції з Заходом”.

“Є деякі підстави думати, що позиції України і Росії зближуються, – сказав Михайло Погребинський, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології. – Товарообіг з Європою скорочується через рецесію, в уряду України є серйозні борги. Єдиний напрям, в якому ми можемо шукати фінансової підтримки, – це Росія”.

Парламентські вибори – фактично референдум, де громадяни дадуть оцінку президентству Януковича, стверджує в Financial Times відомий український боксер Віталій Кличко, лідер партії УДАР (“Український демократичний альянс за реформи”).

Янукович у 2010 році переміг на вільних і справедливих президентських виборах, визнає Кличко, але зараз багато песимістично ставляться до його обіцянок поліпшити стан економіки. На думку Кличка, у влади Януковича дві мети – просування олігархічного капіталізму та використання юстиції “для того, щоб садити політичних опонентів, забороняти громадянам акції протесту і душити в ЗМІ критику спірної політики уряду”.

Тим часом “дипломатична ізоляція від Брюсселя, Москви і Вашингтона поставила Київ у вразливе становище”, – переконаний Кличко. Для України найближчі парламентські вибори – шанс повернутися на європейський шлях розвитку, вказує він.

Кличко викладає політичну платформу своєї партії УДАР: європейські демократичні цінності, основні економічні свободи, боротьба з корупцією, зміцнення громадянського суспільства, незалежні інститути, обмеження повноважень центрального уряду. Політична активність громадян, як і під час “помаранчевої революції”, – ключова гарантія чесності виборів, підкреслює він.

Австрійська газета Der Standard пише, що прозахідна партія чемпіона світу з боксу Віталія Кличка УДАР, що обіцяє боротися проти корупції та браку демократії, вперше виходить на загальноукраїнські вибори і, за результатами опитувань, може отримати до 19% голосів.

В інтерв’ю Der Standard письменник Максим Кідрук, який балотується в Раду від партії Кличка, говорить, що занепокоєний розвитком подій в країні: вона “все швидше рухається в бік автократії та диктатури”. За його словами, ситуація ще не стала критичною, проте, якщо напрям не зміниться і “Партія регіонів” залишиться при владі, “врешті-решт у нас стане як в Білорусії”. Кідрук висловив надію, що міжнародні спостерігачі, в тому числі ОБСЄ, “допоможуть захистити голоси українців, які підтримують демократичні партії”.

Політика Віталія Кличка Кідрук описав як “розумного, гідного довіри і цілеспрямованої людини”, додавши, що однозначно прозахідна орієнтація Кличко корисна для України. Головні цілі партії УДАР, за словами Кідрука, – звільнитися від “Партії регіонів”, а потім боротися з хабарництвом.

Кідрук також розповів у інтерв’ю, що партія УДАР кілька днів тому уклала союз з іншими опозиційними силами і зняла низку своїх кандидатів в різних регіонах, щоб дати дорогу перспективним кандидатам від націоналістичної партії “Свобода” та незалежним. Кідрук спростував чутки про те, що УДАР – “продукт німецького фонду Конрада Аденауера” і спонсорується олігархами.

Героїню “помаранчевої революції” Юлію Тимошенко не допустили до участі в парламентських виборах на Україні, нарікає в The Guardian британський юрист, глава Doughty Street Chambers, королівський адвокат Джеффрі Робертсон.

Тимошенко “засуджена до тюремного ув’язнення за дії, які в будь-який іншій демократичній країні не вважалися б злочином. До її приватного життя вторгаються грубим чином (майже кожен її рух знімають на відео), а президент і його ручні прокурори постійно її очорнюють”, йдеться в публікації. На погляд Робертсона, невинність Тимошенко очевидна. “Її засудили за укладення угоди, яка врегулювала газову кризу, що загрожує загибеллю людей”.

На думку Робертсона, на Україні продовжує діяти “сталіністська система” – контроль прокуратури над судами. “Президент і його прокурори публічно оголосили Тимошенко винною ще до суду, і суддя-підлабузник виконав їх прохання”. Автор закликає Великобританію не кидати Тимошенко напризволяще і заявити, що вона стала європейською Аун Сан Су Чжі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.